"Труднощі перекладу": Пропагандисти з каналу "Россия-1" сфальшували слова Порошенка

Канал "Россия-1" переклав текст президента України Петра Порошенка, додавши туди неіснуючу фразу: "Ми завжди будемо розмовляти тільки українською"
Depo.Влада
8 квітня 2015 06:27
ФОТО: depo.ua
"Труднощі перекладу": Пропагандисти з каналу "Россия-1" сфальшували слова Порошенка
"Труднощі перекладу": Пропагандисти з каналу "Россия-1" сфальшували слова Порошенка

Про це свідчить оригінал відео з першого засідання Конституційної комісії України з участю президента, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

На російському каналі "Россия-1" у сюжеті "Інтрига дня: чи пропонував Порошенко Путіну "забрати" Донбас" розповіли: "Як би там не було, поведінка офіційного Києва говорить сама за себе: Донбас Україні немовби і справді не потрібен. Порошенко сьогодні (6 квітня - ред.) заявив, що українська мова завжди буде єдиною державною, це при тому, що особливий статус Донбасу, узгоджений у Мінську "нормандською четвіркою", передбачає, що там зможуть вільно розмовляти і російською".

Далі продемонстрували шматок відео із першого засідання Конституційної комісії з участю Петра Порошенка від 6 квітня - з ось таким російським перекладом слів президента України: "Украина всегда будет унитарной. Мы всегда будем говорить только по-украински. Я готов запустить референдум по вопросу государственного устройства. Но надо понимать, что 90% населения выступает против федерализации, Украина не согласится с любой формой давления в данном вопросе".

А ось оригінал того, що в цей момент сказав Петро Порошенко: "Україна була, є і, я переконаний, буде залишатися унітарною державою, і не тому, що ми з вами тут згори так вирішимо, а тому, що ми регулярно вивчаємо громадську думку, і можу вас запевнити, що за останній рік підтримка суспільством унітарної моделі побудови управління державою є дуже потужною і на сьогоднішній день майже наближається до 90%".

Те, що російський канал назвав "ми завжди будемо розмовляти тільки українською", насправді було: українська мова буде єдиною державною.

Водночас Порошенко вказав на те, що у процесі децентралізації слід враховувати "місцеві специфіки" у питаннях мови, віри, історичної пам'яті, етнічних традицій, "а також інших виражень своєї інакшості, яка має лише об'єднати і тримати об'єднаною Україну".