Для виведення з ладу "Титану" чи Керченської переправи 40 кг тротилу недостатньо, - експерт

Затриманий ФСБ українець Євген Панов не зміг би вивести з ладу кримські заводи чи переправу 40-кілограмовою вибухівкою
Depo.Влада
12 серпня 2016 13:21
ФОТО: depo.ua

Про це в ексклюзивному коментарі depo.ua розповів спеціаліст з розмінування, полковник запасу Віталій Галіцин.

"Якби Панов дійсно заклав 40 кг тротилу кудись на "Титан" чи Керченську переправу, то вивести їх з ладу такою кількістю вибухівки не вдалося б, максимум – дестабілізувати ситуацію, викликати паніку, можливо, на якийсь час зупинити переправу", - сказав він.

Експерт мінерної справи зазначив, що Панов не міг одночасно планувати акцію, перевозити пристрій та закладати його на об'єкти, бо це все роблять різні люди. "Людина, яка везла саморобний пристрій, не буде планувати теракт, встановлювати вибухівку і натискати на кнопку, це робитимуть троє різних людей. Тому логічної схеми справжнього теракту в тому, що транслюють росЗМІ, не вбачається", - додав Галіцин.

На його думку, безпосередньому виконавцю терактів не потрібно багато спеціальних знань. "На те, щоб перевезти саморобну вибухівку, встановити її, достатньо 10-денного інструктажу. Справжній професіоналізм, як доводить досвід аналогічних випадків в Іраку, Афганістані, потрібен замовнику – організатору та спонсору терактів, а не тому хто врешті натисне на кнопку – сукупність людей, що причетні до цього називається "ланцюгом теракту", про що у випадку Панова зовсім не йдеться", - підсумував експерт. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада