"Свободівець" вимагає визнати в Україні персоною нон ґрата проросійського євродепутата

Нардеп від ВО "Свобода" Олег Осуховський просить СБУ та МЗС України визнати персоною нон ґрата депутата Європарламенту від Чехії Милослава Рансдорфа, який нещодавно відвідав анексований Росією Криму
Depo.Влада
24 червня 2015 12:57
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на сторінці "Фейсбук", передає depo.ua.

За його словами, Рансдорф хотів організувати антиукраїнську провокацію в Європарламенті, де Осуховський перебував із колегами з українського парламенту в рамках зустрічі групи дружби "Україна - ЄС".

"З'ясувалось, що тут організував "дискусію" Милослав Рансдорф, відомий тим, що нещодавно незаконно здійснив візит до окупованого Криму. На організованій ним зустрічі були присутні представники "Опозиційного блоку". Ми застали виступ якогось Дмитра Перлина, який видавав себе за українського експерта, хоча в його візитці вказані російські телефони. Говорив про те, що конституційна реформа в Україні неправильна, що, мовляв, не залучаються до переговорів представники так званих "ЛНР" і "ДНР", а також русинів. Почуте обурило мене і українських колег, і ми вголос заявили, що тут відбувається провокація. Я сказав, що за цю провокацію несе відповідальність особисто Мілослав Рансдорф, який привів сюди людей, які підтримують терористів", - написав  Осуховський.

"Я публічно звертаюсь до МЗС, СБУ та Державної прикордонної служби, а після повернення до Києва звернусь із депутатським запитом офіційно, щоб вони з'ясували, на яких підставах депутат Європарламенту Милослав Рансдорф перебував у незаконно анексованому Криму. Вважаю, що Україна має визнати цього провокатора персоною нон ґрата", - додав депутат.

Раніше аналогічну вимогу українській владі висунули представники правозахисних організацій України. Своє звернення до СБУ та МЗС України вони опублікували в день візиту Милослава Рансдорфа до Криму. Після цього в МЗС України назвали поїздку до Криму Рансдорфа "такою, що дискредитує Європейський Парламент". Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв звернувся до президента Європейського парламенту Мартіна Шульца з проханням відреагувати відповідним чином на такі дії.