«Свіжі» губернатори Львівщини, Рівненщини, Полтавщини та Сумщини: хто вони?

depo.ua по гарячих слідах вивчив біографії призначених голів обладміністрацій у чотирьох областях
Depo.Влада
26 грудня 2014 19:53
ФОТО: depo.ua
«Свіжі» губернатори Львівщини, Рівненщини, Полтавщини та Сумщини: хто вони?
«Свіжі» губернатори Львівщини, Рівненщини, Полтавщини та Сумщини: хто вони?

Сьогодні Президент призначив керівником Львівської облдержадміністрації Олега Синютку, Сумської ОДА - Миколи Клочка, Полтавської ОДА - Валерія Головка, Рівненської облдержадміністрації - Віталія Чугуннікова. Детальніше зупинимося на біографіях свіжоспечених губернаторів.

Олег Синютка, голова Львівської ОДА

Народився 14 лютого 1970 с. Куропатники Бережанського району Тернопільської області в сім'ї вчителів. У 1993 році закінчив Прикарпатський університет за спеціальністю вчитель історії. З 1988 по 1989 рр. - Служба в Збройних силах СРСР. У 1995 році отримав диплом про другу вищу освіту за спеціальністю «Економіка та управління» Прикарпаття (Івано-Франківськ).

З 1995 по 2001 рік був главою СТ «Маслосоюз» (Івано-Франківськ). З 2001 по 2002 рік працював на посаді в.о. директора ТОВ «Івано-Франківське АвтоЗАЗ-ДЕУ». З 2002 по 2006 рік був заступником міського голови Івано-Франківська Зіновія Шкутяка. З 2006 року був депутатом Івано-Франківської обласної ради. З 2006 року був директором департаменту економічної політики Львівської міської ради. У липні 2007 року призначений першим заступником міського голови Львова Андрія Садового, і займав цю посаду аж до призначення губернатором Львівської області.

Варто відзначити, що в листопаді Андрій Садовий в інтерв'ю одному з видань говорив про те, що Олег Синютка не має наміру очолювати ОДА «з тими повноваженнями, які має дана структура».

Микола КЛОЧКО, голова Сумської ОДА

Народився 25 червня 1978 року в Сумах. У 2000 році закінчив Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренко, спеціальності - «історія та правознавство» і «англійська мова та зарубіжна література». Навчався в аспірантурі при кафедрі філософії СДПУ ім. А.С. Макаренко (2000-2003рр.). Паралельно навчався в Київському національному економічному університеті, отримав кваліфікацію магістра правового регулювання економіки.

З 2002 року починає власний бізнес і відкриває юридичну практику. Був генеральним директором ТОВ «ФУД СЕРВІС ФОРМАТ». Крім підприємницької діяльності викладав профілактику правопорушень та аграрне право в СДПУ ім. А.С. Макаренко.

Очолював Сумську обласну партійну організацію «Фронту Змін». У 2010 році був обраний депутатом Сумської обласної ради від «Фронту Змін», і очолював фракцію даної політсили аж до злиття з «Батьківщиною». У лютому 2014 року був обраний головою Сумської обласної ради.

На парламентських виборах 2014 року Микола Клочко балотувався до Верховної Ради за списками «Блоку Петра Порошенка» (№144), але в парламент не потрапив. Член «Блоку Петра Порошенка».

Валерій ГОЛОВКО, голова Полтавської ОДА

Народився 14 грудня 1965 року в селі Ленінський Карманчінского району Кзил-Ординський області Казахстану. У 1989 році закінчив Полтавський кооперативний інститут за спеціальністю економіст. Продовжив освіту в Українському інституті ринкових відносин та підприємництва менеджером зовнішньоекономічної діяльності та в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Трудову діяльність Головко розпочав у 1989 році з посади старшого інженера в Управлінні торгівлі міськвиконкому Полтави. З 1991 по 1992 рік - заступник директора в Полтавському товаристві «Легенда», З 1992 по 2002 рік був менеджером центрального речового ринку «Полімпекс» Полтави (був співвласником підприємства).

З 2002 року і аж до обрання народним депутатом був директором закритого акціонерного товариства «Торговий дім ЦУМ» в Полтаві.

Також Валерій Головко був депутатом Полтавської обласної ради V і VI скликань. Крім того, він був головою Ради підприємців у Полтавській області.

У 2010 році Головко вступив у партію «Фронт Змін», від якої став депутатом облради, до цього в обласній раді він каденцію провів в «Нашій Україні». На парламентських виборах 2012 року Валерій Головко був обраний народним депутатом України за списком партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» (№56 у виборчому списку).


Віталій Чугунніков, голова Рівненської ОДА

Народився 21 травня 1974 року в Білгород-Дністровському Одеської області. У 1996 році отримав вищу освіту за спеціальністю «інженер-механік». Віталій Чугунніков переїхав в Рівненську область у 1996 році. Там він почав займатися бізнесом у сфері комунікацій та будівництва. Зокрема, він є засновником компаній «УКР-КОМ» і ТОВ «Корецький щебеневий завод». Фірма «УКР-КОМ» спеціалізується на проектуванні, будівництві та запуску в ефір базових станцій мобільного зв'язку. За офіційною інформацією, з 2006 року вона запустила 1000 таких станцій.

Був головою Рівненської обласної організації «УДАРу». На парламентських виборах 2012 року став народним депутатом за списками партії «УДАР» (№18).

На парламентських виборах 2014 року балотувався у Верховну Раду за списками «Блоку Петра Порошенка» (№89), але народним депутатом не став.

Фото: pohlyad.com, like.sumy.ua, i1.poltava.to, vse.rv.ua.