Як Сироїд зловила Порошенка і Нуланд на згвалтуванні Конституції

Україна знову в небезпеці. На цей раз причина не Путін і не Росія. На цей раз джерело бід - Порошенко і США
Depo.Влада
16 липня 2015 12:58
ФОТО: depo.ua
Як Сироїд зловила Порошенка і Нуланд на згвалтуванні Конституції
Як Сироїд зловила Порошенка і Нуланд на згвалтуванні Конституції

Ні, американські десантники, на жаль, не висаджуються у Верховній Раді, і не проголошують створення 52-го штату, все не так добре.

Просто український президент, після спілкування з заступником держсекретаря США Вікторією Нуланд, вирішив зрадити Україну. Зрада відбудеться шляхом перенесення статусу окупованих районів з перехідних положень Закону про внесення змін до Конституції до перехідних положень Конституції. Просто в тіло Основного закону України встромиться згадка про особливий статус. Нє, ну не про особливий статус, а про "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах", але це не так важливо. Згадки буде одне речення, але й цього досить.

Протистоять цьому тільки останні "спартанці" з Верховної Ради. Та й серед тих, здається, є немало таких, які готові зрадити разом з президентом. "У ці години і хвилини здійснюється шалений тиск на народних депутатів з боку міжнародного співтовариства для того, щоб "ДНР" та "ЛНР" отримали особливий статус в нашій Конституції" - ну чим не трейлер до голлівудського блокбастеру? А ні, це не трейлер, це заява заступника голови Верховної Ради Оксани Сироїд.

Спочатку - по суті. Вся "мегазрада" - всього лиш приведення у відповідність Конституції з рештою законодавства. Ця зміна нічого не міняє в правовому полі України. І при тому зайвий раз демонструє готовність України виконувати Мінські домовленості. Особливо вигідно відтіняючи неготовність виконувати їх з боку Росії та бойовиків. Ця зміна - технічна і абсолютно формальна деталь.

Чого ж так закипіло в серцях депутатів від "Самопомочі"? Для чого вони пишуть люті, неймовірні дурниці про "російські війська, які отримають перепустку в український політичний процес"? Отак і зайдуть - в бронежилетах з автоматами і екземплярами виправленої Конституції в будівлю парламенту, і теж почнуть натискати кнопочки! І все це - тому що Порошенко послухався Нуланд.

Складається враження, що весь цей "активний протест" є добре спланованою і холоднокровною істерикою. Мета якої - заробити максимум балів на вузьколобому "патріотизмі" погано поінформованх виборців. Люди, які з придиханням скрикують про "НАШУ Конституцію", просто роблять все можливе, щоб отримати півпроцентика рейтингу для своєї політсили. Вони не можуть щиро помилятись - як сімнадцятилітні бійці "Правого сектору". Це дорослі й цинічні дядьки й тітоньки. Декотрі з них навіть профільну освіту мають.

Вони не йдуть на фронт, щоб змести фейкові "автономії". Вони сидять у владі - і не справляються з проведенням реформ, які з часом дали б країні потенціал для вирішення проблеми окупованих районів Донбасу. Натомість ці люди беруться активно "стимулювати патріотизм". Без озирання на здоровий глузд.

Здається, сьогодні усім зрозуміло, що ситуацію в окупованих районах Донбасу не змінити законом про особливий статус, змінами до Конституції, резолюцією Радбезу ООН чи промовою навіть усіх українських нардепів одразу.

Змінити її може тільки повномасштабна військова операція на території "ДНР" з "ЛНРом" - для роззброєння бандформувань, які стали де-факто стали місцевою владою в межах повноважень, виділених їм російськими окупаційними силами.

Провести цю операцію теоретично може українська сторона - якщо раптом отримає колосальну військову перевагу або домовиться про невтручання з Росією. Провести таку операцію може і Росія - якщо раптом захоче приєднати до РФ окуповані райони Донбасу. Імовірність всіх трьох цих сценаріїв поки що практично рівна нулю. Сторони і не можуть, і не хочуть їх реалізовувати. І Донбас ще не один рік залишатиметься тим, чим він є зараз. Це розуміють в США, в Росії, на Банковій, і навіть у Верховній Раді України. Але продовжують говорити те, що говорять.