"Смерть знову приходить зі Сходу": звернення Порошенко на відкритті Меморіалу жертвам Голодомору

У суботу, 7 листопада, у Вашингтоні відкрили Меморіал жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років у Вашингтоні
Depo.Влада
7 листопада 2015 22:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

За словами Президента України Петра Порошенка, це історична подія, справжнє свідчення перемоги правди над брехнею, добра - над злом.

"Прямо тут і зараз, спільними зусиллями української громади Америки та Української держави, у Вашингтоні відкривається меморіал, який стане черговим доказом того, що ніякими лихами, ніякими злочинними намірами недругів не здолати наш народ, який прагне до правди, свободи, демократії і миру на своїй землі і у своїй державі ", - зазначив Порошенко у відеозверненні.

Президент назвав символічним той факт, що величний монумент встановлено в річницю більшовицького перевороту 17-го року минулого століття і одночасно - в перший рік дії законів незалежної України про декомунізацію і про державне визнання героїв національно-визвольної боротьби. А також у дні, коли українці знову захищають свою суверенність і незалежність.

"Меморіал у Вашингтоні відкривається в той час, коли Україна відстоює свою незалежність, долаючи перешкоди і даючи відсіч агресії Росії. Кремль знову, як і в часи Голодомору, намагається стерти Україну з карти світу. Смерть знову приходить зі Сходу", - сказав він.

Президент підкреслив, що Голодомор був жахливим злочином проти людства у мирний час, спробою поставити українців на коліна, відібрати у них гідність, знищити національну ідентичність, умертвити надію на право творити власну долю на власній землі.

"Таким чином імперія намагалася зруйнувати основи волелюбної української нації, підірвати нашу духовну культуру та етнічну самобутність. Але я глибоко переконаний в тому, що, як і 80 років тому, ніяка зла московська сила не здатна поставити українців на коліна, змусити нас відмовитися від Свободи , Незалежності, Переваги і Соборності ", - заявив Глава держави.

Порошенко особливо відзначив всіх, чия робота сприяла початку діяльності Комісії США з дослідження Українського Голоду 1932-33 років, а потім і визнання Голодомору геноцидом українського народу парламентами багатьох країн, у тому числі і Конгресом Сполучених Штатів.

"Голодомор намагалися забрехався, замовкнути. Хотіли знищити навіть залишки пам'яті про нього. І нічого у них не вийшло! На початку 80-х років минулого століття тисячі американців українського походження об'єдналися в поширенні правди про Голодомор, який у Кремлі тоді вже вважали надійно викресленим з історії. Сьогодні прекрасна можливість, щоб подякувати всім, хто був причетний до створення і діяльності Комісії ", - сказав Президент.

Глава держави висловив подяку Президенту і Уряду США, всьому дружньому американському народові за солідарність з українцями, а українському суспільству Сполучених Штатів - за підтримку історичної Батьківщини.

Наголошується, що пам'ятник встановлено недалеко від будинку Конгресу, поруч з центральним вокзалом Вашингтона, через який в американську столицю щорічно потрапляють мільйони людей. Велика кількість людей отримає можливість зупинитися біля Меморіалу і прочитати, що він присвячений мільйонам українців, замучених голодом, в "цивілізованому" 20-му столітті.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада