"Східне партнерство" залишається пріоритетом ЄС,- президент Латвії

Європейський Союз має приділяти велику увагу своїм східним сусідам, щоб підтримати зону стабільності та процвітання на їх території, приборкати загрози та уникнути скептицизму
Depo.Влада
7 листопада 2015 10:32
ФОТО: depo.ua

Таку думку під час свого виступу на 10-й Ризькій конференції висловив президент Латвійської республіки Раймондс Вейоніс, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Одним з ключових пріоритетів латвійського головування у ЄС була активна співпраця із нашими східними партнерами. Питання східного сусідства стоять високо у нашому порядку денному та мають залишатися пріоритетом для ЄС", - сказав Вейоніс.

На його переконання, стабільність у східних сусідах ЄС є запорукою успіху і самого Європейського Союзу.

"Початкове бачення Євросоюзом зони стабільності та процвітання на території східних сусідів, залишається актуальним і сьогодні. Ми прагнемо розвивати Східне партнерство, тому що воно допоможе запобігти поширенню загроз безпеці, міграції та міжнародної злочинності", - зазначив президент Латвійської республіки.

За його словами, східні сусіди ЄС останнім часом досягли значного прогресу, водночас багато ще залишається зробити.

"Громадянське суспільство, незалежні медіа, гарне державне управління та незалежність судової системи залишаються сферами, що прогресують повільніше", - додав Вейоніс.

Але значення Східного партнерства, на його думку, не слід применшувати через це. "Нам слід уникати зростання скептицизму щодо Східного партнерства, яке демонструють деякі члени ЄС", - підсумував президент.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада