"Схеми": Замість безкоштовної дитячої спортшколи Кононенко відкрив елітний фітнес-клуб

Заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко відкрив на території, що надавалася для дитячої юнацької спортивної школи, тенісний фітнес-клуб "Міжнародна спортивна академія"
Depo.Влада
17 червня 2016 13:01
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у розслідуванні "Родинна гра Кононенків" програми "Схеми", передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Спортивним директором приватного закладу є син Ігоря Кононенка Віталій, який сам захоплюється тенісом.

У грудні 2014 року Київрада своїм рішенням надала в оренду на 25 років земельну ділянку на вулиці Міській, 9 у Києві заводу "Ленінська кузня", засновниками якого є інвестиційні фонди Петра Порошенка й Ігоря Кононенка. Відповідно до рішення, "Ленінська кузня" мала реконструювати піонерський табір "Юнга" у дитячу юнацьку спортивну школу "Міжнародна тенісна академія".

"Схеми": Замість безкоштовної дитячої спортшколи Кононенко відкрив елітний фітнес-клуб - фото 1

У 2015 році "Міжнародна тенісна академія" розпочала роботу, але не як дитяча юнацька спортивна школа.

"Схеми": Замість безкоштовної дитячої спортшколи Кононенко відкрив елітний фітнес-клуб - фото 2

У відповідь на запит журналістів заступник міністра молоді і спорту Іван Гоцул повідомив: "Міжнародна тенісна академія" (вул. Міська, 9, м. Київ) не відноситься до дитячо-юнацької спортивної школи".

Журналісти з’ясували, що тренування у "Міжнародній тенісній академії" для дітей платні – 3690 гривень за десять годин занять тенісом.

"Схеми": Замість безкоштовної дитячої спортшколи Кононенко відкрив елітний фітнес-клуб - фото 3

Тоді як закон України "Про фізичну культуру і спорт" не передбачає плати за тренування в дитячих юнацьких спортшколах.

"Схеми": Замість безкоштовної дитячої спортшколи Кононенко відкрив елітний фітнес-клуб - фото 4

Юрист Богдан Боровик у коментарі журналістам заявив, що це порушення умов договору оренди землі з Київрадою. Однак секретар Київради Володимир Прокопів не вважає, що місто ошукали.

"Коли замість спортивної школи побудували тенісну академію, то це те саме, тільки вищого спрямування", – сказав Прокопів.

У коментарі журналістам Ігор Кононенко заявив: "Там юридичної підміни ніякої нема. Перша позиція. Друга позиція – дійсно, є положення, ще совкове, Радянського союзу, щодо статусу ДЮСШ. Таке ж положення є щодо статусу шкіл. Виконати його, ні одне, ні друге, ні третє майже неможливо. Більш того, прошу підтримати цей проект. Бо це діти, це спорт і це молодість".

Із спортивним директором приватного закладу Віталієм Кононенком журналістам зв’язатися не вдалося – він не відповідав на телефонні дзвінки.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада