"Шансон" оштрафували на 294 тис. грн за пропаганду російського флоту

За результатами позапланової перевірки ТОВ "Телерадіокомпанія "Шансон" рішенням Нацради від 22 грудня на мовника накладено штраф у розмірі 25% суми ліцензійного збору за трансляцію пісні про МВФ країни-агресора
Depo.Влада
22 грудня 2016 17:28
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Нацраду.

Під час моніторингу Нацради 2 листопада в ефірі мовника на частоті 101,9 МГц у Києві о 19:22 зафіксовано трансляцію музичного твору Дениса Майданова "Тихий океан", у тексті якого є елементи пропаганди агресивних дій, а саме популяризація і пропаганда військово-морського флоту держави-агресора, зокрема такі рядки:

"Недели похода - такая работа есть

Родине верно служить.

Наш пеленг не пуст - боевое дежурство,

А море штормит и штормит.

Награды и ранги не те на гражданке,

Там здешних не встретишь красот.

Стена рук и спин настоящих мужчин –

Российский Военный Морфлот!"

Цей факт свідчить про порушення частини другої статті 6 (не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв'язування війни, агресивних дій або їх пропаганди) Закону України "Про телебачення і радіомовлення" і є підставою для застосування санкції "стягнення штрафу" згідно з частиною восьмою статті 72 цього Закону.

"Це є безпрецедентний факт, коли в українському радіопросторі лунає пісня, яка прославляє російський флот в час, коли з цією країною фактично йде війна", - висловився член Нацради Сергій Костинський. Він також нагадав, що це вже другий подібний випадок зафіксований в ефірі радіо "Шансон". Минулого разу Нацрада зважила на пояснення ситуації ведучою програм, яка припустилася такої помилки, і  компанії  тоді  було оголошено попередження. Представник радіостанції запевнив, що після попереднього рішення повністю проаналізовано пісенну базу.

Нацрада визнала порушення ТОВ "Телерадіокомпанія "Шансон", частини другої статті 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" і наклала на ліцензіата штраф, який становить 294 360 грн.

Нагадаємо, що в Нацраді розповіли, як завдяки квотам на україномовні пісні кількість радіослухачів не зменшилася, а навпаки – виросла.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада