"Самопоміч" вийшла з коаліції

Партія і фракція "Самопоміч" виходять з парламентської коаліції
Depo.Влада
18 лютого 2016 14:19
ФОТО: depo.ua

Про це  заявив лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк після з'їду партії, передає depo.ua.

Березюк зачитав рішення Проводу Політичної партії Об’єднання "Самопоміч":

"16 лютого 2016 року український народ став свідком відвертої змови між вищим керівництвом держави з однієї сторони та олігархами і підконтрольними їм силами в парламенті з іншої. Відбулась спроба остаточного цементування влади клептократії та олігархії в Україні. Став очевидним владний союз, до якого увійшли частина фракції Блоку Петра Порошенка, "Народний фронт" та уламки Партії Регіонів, підконтрольні низці олігархів. Такі дії делегітимізували Уряд України, є замахом на державний устрій країни та остаточно розвалили парламентську коаліцію "Європейська Україна".

Особливо цинічно, що такий союз оформився напередодні річниці розстрілу патріотів на Майдані та трагічних подій під Дебальцевим.

Враховуючи це, Провід партії Об’єднання "Самопоміч" ухвалив:

- визнати неможливим подальше перебування Об’єднання "Самопоміч" в союзі з політичними силами, які стали учасниками олігархічного перевороту в парламенті та припинити участь в парламентській коаліції;

- ініціювати створення платформи для об’єднання експертних та громадських середовищ на національному та регіональному рівнях з метою узгодження спільних позицій щодо Конституції України, економічного розвитку та зростання добробуту людей, реформ в ключових галузях та розробки плану дій для досягнення цих цілей.

- фракції Об’єднання "Самопоміч" ініціювати зміни до Закону України "Про вибори"  з метою проведення наступних парламентських виборів на основі відкритих виборчих списків;

Декларуємо готовність підтримувати ті законопроекти нової коаліції та Президента України, які будуть сприяти обороноздатності країни, європейській інтеграції та зростанню добробуту людей.

Звертаємось до тих депутатів-членів фракції Блоку Петра Порошенка та "Народного фронту", які вважають для себе неприйнятною участь в організації цементування влади клептократії та олігархії, вийти зі своїх фракцій, чітко задекларувати свою позицію та спільно координувати дії для захисту парламентаризму в Україні".

Нагадаємо, що вчора з коаліції також вийшла "Батьківщина", і тепер у БПП і "Народного фронту" не буде 226 голосів у парламенті для продовження діяльності цієї коаліції. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада