"Самопоміч" відмовляється голосувати за децентралізацію

Фракція "Самопоміч" не збирається голосувати за проект закону про внесення змін до Конституції в частині децентралізації
Depo.Влада
10 липня 2015 17:35
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова фракції Олег Березюк, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"На сьогодні це неможливо проголосувати", - сказав він, відповідаючи на питання, чи є в коаліції необхідні 226 голосів для попереднього затвердження і спрямування законопроекту до Конституційного Суду.

"У нас, якщо не буде голосів у коаліції, "підголосують" (депутатськими - ред.) групами", - сказав Березюк.

У "Самопомочі" вбачають у проекті змін до Основного закону ознаки централізації влади і знецінення ролі місцевих громад. Березюк пояснив, що внесення запропонованих змін до Конституції призведе до двовладдя на місцях.

"Виконавчий орган, керований префектом, і виконавчий комітет, який очолюватиме або голова громади, або голова різних рівнів громади. Є нюанс: префект, окрім виконавських повноважень, матиме повноваження координатора і, образно кажучи, прокурорський нагляд. І виконавчу, і наглядову функції. Ви кого слухатимете? Того, хто керує і карає, або того, хто тільки керує", - пояснив політик.

На його думку, є загроза, що префект шантажуватиме мера міста або голову сільської ради, і протистояти цьому буде дуже складно.

Крім того, стурбованість "Самопомочі" викликає положення про право президента припиняти повноваження місцевих органів влади.

"Так, у проекті написано: "коли порушують Конституцію", і перераховано три умови, пов'язані із загрозою безпеці", - уточнив Березюк. 

Але при цьому, за його словами, причиною розпуску може бути будь-яке порушення Конституції, яке навіть не стосується питань безпеки.

Нагадаємо, що децентралізаційні зміни до Конституції, які були внесені президентом Петром Порошенком, мають бути розглянуті в парламенті в наступний четвер, 16 липня.

Читайте також: Вадим Денисенко: Конституція від Сироїд і "Самопомочі" - не більше ніж передвиборчий трюк