"Самопоміч" оголосила бойкот і пішла із зали через недоторканність Новинського

Голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк разом зі своїми депутатами покинув залу Верховної Ради під час ракового засідання на знак протесту проти затягування із зняттям недоторканності з парламентаря від "Опоблоку" Вадима Новинського

За його словами, так депутати намагаються "відносити довіру до українського парламенту", передає Depo.ua.

"Недоторканність є шкідливою і прикриває злочинців у парламенті. Якщо не можна забрати її конституційним способом, то можна забрати в комітету з питань регламенту функцію слідчих. Чому вони підміняють функції ГПУ, хай зал вирішує", - зазначив Березюк.

Нагадаємо, що відпочатку засідання "Самопоміч" відмовлялася голосувати.  Через те, що 16 листопада Регламентний комітет Верховної Ради відклав питання зняття депутатської недоторканності з представника "Опозиційного блоку" Вадима Новинського, який фігурує в кримінальній справі про тиск на церкву.

Довідка. Генеральна прокуратура України підготувала підозру екс-президенту України Віктору Януковичу, екс-голові МВС Віталію Захарченку, екс-керівнику київського главку МВС Коряку у незаконному позбавленні волі архієпископа УПЦ МП Олександра Драбинка - у 2013 році представника митрополита Володимира. За даними ГПУ, саме Новинського, який підозрюється в пособництві злочину, Янукович призначив відповідальним за незаконне утримання Драбинка

4 листопада до Верховної Ради надійшло подання про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від "Опозиційного блоку" Вадима Новинського, якого підозрюють у тиску на керівництво УПЦ МП за часів президентства Віктора Януковича. 

Сам Новинський минулого тижня запевнив, що не збирається тікати з країни, проте попередив, що з 4 листопада буде на Афоні

В обід 8 листопада Новинський повернувся в Україну і заявив, що сам попросить нардепів зняти з нього недоторканність, бо вважає справу проти нього брехнею. Він також пообіцяв нікуди не тікати з країни.

9 листопада Новинський забрав повідомлення про підозру з Верховної Ради. З того часу закон відводить комітету 20 днів, щоб розглянути це питання, а потім у спікера - ще тиждень, щоб поставити його на голосування. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme