"Росія втратила 150 млрд рублів." Обама розповів, як погано росіянам і як буде ще гірше

Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама заявляє про готовність всіх країн "Великої сімки" (G7) до посилення санкцій проти Росії, яка і так зазнає величезних збитків
Depo.Влада
8 червня 2015 18:50
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав під час прес-конференції після завершення саміту G7, що відбувся у Німеччині, повідомляє depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Обама підкреслив, що вважає дієвими і нинішні санкції.

"Треба визнати, що російська економіка вже суттєво послаблена через санкції. Рубль впав, іноземні інвестиції знизилися, інфляція підскочила, а Центробанк Росії втратив більше ніж 150 мільярдів доларів з резервів", - сказав він.

Президент США уточнив, що російські банки, по суті, відрізані від міжнародного ринку позик, енергетичні компанії не можуть отримати технології для складних проектів видобутку, а підприємства військово-промислового комплексу відрізані від ключових потрібних їм технологій.

"Росія - у глибокій рецесії", - констатував президент США.

"Дії Росії в Україні б'ють по Росії та по росіянах. Санкції зберігатимуться доти, доки Росія порушує свої зобов'язання в рамках Мінських угод. І ми залишаємося готові до впровадження додаткових значних санкцій проти Росії", - підкреслив Обама.

За його словами, крім тиску на Росію, "Велика сімка" продовадить адресну підтримку України.

Нагадаємо, у підсумковій декларації саміту "Велика сімка" наголошує, що санкції проти Росії чітко пов'язані із виконанням Мінських домовленостей та повагою до суверенітету України і висловлює готовність посилити санкції. Країни G7 уже почали консультації щодо посилення санкцій проти Росії.