Рада ввела арешт військових за пияцтво та невиконання наказу

Верховна Рада України ввела арешт на гауптвахті за невиконання військовослужбовцем наказу командира
Depo.Влада
5 лютого 2015 14:01
ФОТО: depo.ua
Рада ввела арешт військових за пияцтво та невиконання наказу
Рада ввела арешт військових за пияцтво та невиконання наказу

За таке рішення проголосували 260 депутатів, передає depo.ua.

Відповідно до законопроекту, відмова від виконання наказу або інших законних вимог командира тягне арешт із утриманням на гауптвахті на строк до 10 діб. Аналогічне покарання буде призначатися за самовільне залишення частини або місця служби, а також неявку військового в строк без поважних причин при звільненні з частини, неявку з відрядження, відпустки або лікувального закладу тривалістю до трьох діб.

Також арешт із утриманням на гауптвахті на строк до 10 діб призначається за необережне знищення або пошкодження зброї, боєприпасів, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна.

До 10 діб на гауптвахті будуть присуджувати за незаконне користування військовим чиновником транспортними засобами, спорудами чи іншим військовим майном, а також за незаконне використання підлеглого для особистих послуг.

Крім того, згідно із законопроектом, споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв військовими, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, об'єктів або виконання ними обов'язків військової служби у нетверезому стані тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт із утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Також тепер, крім солдатів строкової служби, в дисциплінарний батальйон можуть бути відправлені контрактники, офіцери, які проходять кадрову військову службу і службу за призовом, і мобілізовані (крім військовослужбовців-жінок).