​Політична криза сприяє поверненню схем минулої влади на "Електротяжмаш" та інші стратегічні держпідприємства, - експерт

"Електротяжмаш" в терміновому порядку потребує нового керівництва, оскільки відновлення в судовому порядку Володимира Глушакова на посаді директора держпідприємства може привести до повернення корупційних схем минулої влади
Depo.Влада
29 лютого 2016 15:50
ФОТО: depo.ua

Так прокоментував політолог Сергій Поліванов заяву прем'єр-міністра про проведення конкурсного відбору на посаду керівника "Електротяжмашу", повідомляє depo.ua з посиланням на "Українські новини".

З його слів, незважаючи на те, що Глушаков замішаний у рейдерських схемах, здійснення закупівель через "фірми-прокладки", суди повертають його на посаду директора підприємства.

"Неможливість вплинути на зміну керівника "Електротяжмашу" стала однією з безлічі причин рішення піти у відставку Міністра економіки Айвараса Абромавичуса. Так, це ще раз доводить, недосконалість правосуддя в Україні, можливість вплинути на рішення суддів, відсутність політичної волі влади. А також це підкреслює то, що політична криза, боротьба за владу нагорі, негативно позначається на промисловості. Політичні баталії стають ширмою, за якою минула влада цілком безкарно може продовжувати "віджимати" найбільші і ласі підприємства в Україні. Ніхто ж цього не помітить", - сказав політичний експерт.

Експерт вважає, що до вирішення подібних ситуацій в сьогоднішніх політичних реаліях як ніколи потрібно залучати все більше суспільної уваги. Поліванов зазначив, що зараз існує небезпека відродження залишків старої системи влади, втрати державою контролю над стратегічно важливим підприємством.

"Нещодавно Абромавичус повідомив, що суд наклав арешт на рахунки "фірми-прокладки" "Електроважмашу", за допомогою якої Глушаков проводив закупівлі в наближених до екс-генпрокурору Пшонці. Це дуже добре, але враховуючи, які вироки виносять українські суди, без громадського контролю "Електроважмаш" та інші стратегічні підприємства будуть і далі служити джерелом збагачення нечистих на руку менеджерів. Адже екс-керівник не має наміру здаватися, про що свідчать його заява в недавньому інтерв'ю, що державність підприємства закінчується лише на його назві", - підкреслив експерт.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада