"Няша" рапортує про затримання в Криму "терористів" із "Хізб ут-Тахрір"

В окупованому Криму затримані двоє послідовників організації "Хізб ут-Тахрір", яку на Росії визнано терористичною
Depo.Влада
18 квітня 2016 10:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявила так звана прокурор Криму Наталія Поклонська, повідомляє depo.ua з посиланням на ТАСС.

"За фактом участі в діяльності організації, яку за законодавством Російської Федерації визнано терористичною, порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 205.5 (Кримінального кодексу РФ, - ред.) стосовно двох жителів Ялти. В рамках розслідування кримінальної справи цих осіб затримано. Проводяться слідчо-оперативні заходи для збору доказової бази щодо зазначених осіб", - сказала Поклонська.

"Прокурор" уточнила, що осередок "Хізб ут-Тахрір" існував у Криму довгі роки.

"Це місцевий осередок, який існував і був дозволений ще з часів України", - зазначила Поклонська.

Нагадаємо, що в лютому в різних районах Криму проведені масові обшуки з подальшим затриманням в будинках кримських татар. Пізніше десятьох із чотирнадцяти затриманих кримчан відпустили. Затриманим Куку, Сіруку, Бекірову та Алієву інкримінують частину 1 і 2 статті 205.5 Кримінального кодексу РФ ("Організація діяльності терористичної організації і участь у діяльності такої організації"). Поклонська заявила, що обшуки в оселях кримських татар проводилися в рамках кримінальної справи за фактом діяльності організації "Хізб ут-Тахрір".
У МЗС України назвали затримання кримських татар на півострові "повторенням геноциду 1944 року".

Довідка: "Хізб ут-Тахрір" - міжнародна ісламська політична партія, заснована в 1953 року у Східному Єрусалимі суддею місцевого шаріатського апеляційного суду Такіуддіном ан-Набхані. Декларована мета організації — відновлення справедливого ісламського способу життя та ісламської держави (халіфату) та втілення в ній ісламської системи. "Хізб ут-Тахрір" визнано терористичною організацією у двох країнах світу - Росії та Казахстані.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада