"Незалежність і відповідальність": у Порошенка назвали плюси судової реформи

В Адміністрації Президента України вважають, що схвалені Конституційним Судом зміни до Конституції в частині правосуддя дозволять розширити незалежність суддів при одночасному спрощенні притягнення їх до відповідальності
Depo.Влада
22 січня 2016 12:36
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив журналістам представник президента у КСУ Олексія Філатова, передає depo.ua.

"Передбачаються докорінні зміни в системі правосуддя, деполітизації судової системи, забезпечення механізму незалежності суддівського корпусу… Політичні органи максимально усуваються від признання і звільнення суддів. Їхня незалежність збалансовується відповідальністю – спрощується притягнення суддів до відповідальності. Загальний імунітет суддів скасовується", - зазначив він і пояснив, що в разі ухвалення конституційних змін суддю можна буде відразу притягнути до відповідальності у всіх справах, які не стосуються його професійної діяльності, - сказав Філатов. 

Нагадаємо, що сьогодні в КСУ оприлюднили рішення, щодо конституційності проекту закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Тепер парламент може розглядати відповідні зміни по суті (це, зокрема, тотальна переатестація суддів і призначення їх безстроково) лише після того, як КСУ визнає цей закон конституційним. Водночас профільний комітет не бачить в документі положень що обмежують права громадянина чи порушують територіальну цілісність України.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада