"Нехай росіяни начуваються": Іслямов збирає марш на річницю блокади Криму

Кримські татари разом з українськими активістами мають намір відзначити річницю громадської блокади Криму 24 вересня акцією на адміністративному кордоні
Depo.Влада
20 вересня 2016 14:49
ФОТО: depo.ua

Про це під час брифінгу повідомив координатор акції "Громадська блокада Криму" Ленур Іслямов, передає depo.ua з посиланням на "Тиждень".

"Я запрошую всю Україну 24 вересня бути з нами в цей день, маршем пройдемо до росіян і змусимо їх зібрати всю міць на кордоні. Нехай збирають всі свої берети і чекають, тому що вони не знають, що ми будемо робити", – сказав він.

Іслямов додав, що на сьогодні блокада триває, і "90% аскерів, які стоять зараз і блокують – це кримські татари".

"І нам це не просто небайдуже, ми без цього жити не можемо", – наголосив він.

Водночас глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав громадянську блокаду півострова, яка триває вже рік, дуже дієвою акцією і "першим кроком до деокупації Криму".

"Нам вдалося допомогти собі та Україні повернути кримську тему на перші позиції світової політики. Тоді всі говорили, що ця тема пішла, але Крим повернувся. Блокада актуалізувала кримське питання, зробила так, що він повернувся до порядку денного всіх міжнародних організацій", – сказав він.

Чубаров нагадав, що за останній рік Європарламент ухвалив дві резолюції щодо півострова, а уряд України "припинив торгівлю з Кримом".

"Блокада зупинила корупцію, змусивши українських чиновників дотримуватися санкцій, про які ми, громадяни України, просили ввести весь світ. Тому блокада була чесним вчинком з нашого боку. На нас чинився тиск, але ми вистояли", – додав Іслямов.

Нагадаємо, що кримські татари і активісти 20 вересня 2015 розпочали акцію з "продовольчої блокади" Криму, яка полягала у забороні проїзду вантажного транспорту на півострів.  Наслідком  продовольчої блокади Криму стало підвищення там цін на деякі продукти харчування.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада