"Не буду цапом-відбувайлом": Грузинський реформатор розповів, чому не працюватиме в уряді Яценюка

Екс-заступник міністра юстиції і екс-глава Служби доходів Грузії, який прийняв українське громадянство заради роботи в Мін'юсті, розповів, чому, відмовився працювати в українському уряді
Depo.Влада
19 травня 2015 10:10
ФОТО: depo.ua

Про це він розказав в інтерв'ю "Новому Времени", передає depo.ua.

В Україні Ебаноідзе з травня 2014 року, громадянство отримав в січні цього року. Він входив до складу групи чотирьох грузинських експертів, один з яких - Гія Гецадзе - зараз працює заступником міністра Павла Петренка.

Передбачалося, що Ебаноідзе очолить Державну службу реєстрації. Однак на початку січня, коли він вже прийняв пропозицію її очолити, було оголошено про ліквідацію.

"Ми домовилися, що після новорічних свят я приїжджаю і починаю працювати. Ми відразу ж заповнили заявки на громадянство. У середині січня раптом оголосили, що для того, щоб побороти корупцію, яка зараз існує в державній системі, найефективніший спосіб - це ліквідувати реєстраційну службу" - розповів грузинський реформатор.

Тоді йому пояснили, що рішення про ліквідацію було прийнято у зв'язку з реорганізацією міністерства. Після цього Ебаноідзе пропонували очолити інший департамент, поки не повернулися до реєстраційного відділу. Однак і тут переховувався підступ.

"З'ясувалося, що повноважень ніяких. Під департаментом буде центральний офіс реєстраційної служби і все. Десь близько 100 осіб, але самих реєстраторів перевели під контроль головного управління Мін'юсту" - заявив консультант.

Він відмовився від такої пропозиції, оскільки його не влаштували, що він може лише давати рекомендації Петренко, але не власноруч займатися кадровими питаннями.

"Так щоб призначити когось, а потім хтось призначає заступників, потім призначає керівників департаментів, так не вийде. У Грузії нам говорили: ось вам повноваження, працюйте, робіть експерименти, не бійтеся, та помилки будуть, але найголовніше намагайтеся провести реформу. Грузія зробила стрибок якраз через цей принцип. В Україні все роблять навпаки" - зауважив Ебаноідзе, підкресливши, що він не хоче бути цапом-відбувайлом у міністерстві.

"Але, коли не дають повноважень, а просто дають зобов'язання, це схоже на те, що шукають цапа-відбувайла. А я не хотів ним бути" - резюмував грузин.

Крім того, екс-радниця міністра економіки Айвараса Абромавичуса Яніка Мерило підтвердила, що з квітня не є його радником, однак вона працює із іншими. міністерствами

Читайте також: Коли Аваков зненавидить Згуладзе

Мітки: реформи