"Наш край" та "Відродження" стануть основними конкурентами "Опоблоку", - експерт

На місцевих виборах головна боротьба за колишнього "біло-блакитного" виборця розгорнеться між Опозиційним блоком і партіями "Відродження" та "Наш край"
Depo.Влада
28 серпня 2015 14:33
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив політолог та керівник центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов, повідомляє Еспресо.TV.

За словами політолога, на місцевих виборах у колишнього виборця Партії регіонів є три варіанти.

"Перший варіант - просто не прийти на вибори. До цього схиляються люди з типом мислення - не вірю нікому і я стомився. Або радикальні прихильники "руського миру". Другий варіант - піти за принципом, усім на зло, мовляв, Опоблок, звісно, "сукіни сини", але це ми їх знаємо і при них була "стабільність". Так розмірковують ідейні прихильники", - розповів Золотарьов.

І третій варіант, на думку експерта, це люди, які шукають третю силу між Майданом та АнтиМайданом і яка хоче кардинальної зміни навіть не облич, а підходів.

"І ось ці колишні "біло-блакитні" виборці обиратимуть між ще одними екс-регіоналами "Відродженням" та принципово новою партією мерів "Наш Край". Ці ж дві партії і боротимуться за тих, хто зараз не хоче йти на вибори. Далі вже справа технологічна - донести до виборців ідеологію партій", - зазначив Золотарьов.

На його думку, в цьому плані Опоблок дещо програє новим проектам, оскільки окрім критики влади нічого нового не запропонував виборцям.  "Тим більш, не забуваймо, що вибори місцеві і де НАТО, і де селищна рада? "Відродження" поки шукає свою ідеологічну нішу, але найголовніша проблема цього проекту при наявності великої кількості нардепів майже цілковита відсутність розкручених на місцях персон", - сказав Золотарьов.

Експерт зауважив, що натомість "Наш Край" такої проблеми немає, адже, вже зараз в партії понад півсотні мерів, за якими вже стоять реальні виборці.

"Крім того, "Наш Край" чітко визначився з ідеологією - це місцевий патріотизм та чітко визначився з образом ворога за формулою: "люди справи проти популістів". Тому виглядає так, що основна битва за "біло-блакитний" пояс розгорнеться між Опоблоком, який просуватиме добре знайомі всім старі гасла , та "Нашим Краєм", який тиснутиме на почуття місцевого патріотизму", - резюмував експерт.

Нагадаємо, "Опозиційний блок" був створений у вересні 2014 року з "уламків" колишньої Партії регіонів, яка практично припинила існування після втечі Януковича. Партію очолює його соратник, "газовик" Юрій Бойко.

30 липня в Києві була презентована нова політична сила "Наш край", яка представлятиме інтереси регіонів. Про приєднання до партії вже заявили більше 60 мерів і лідерів місцевих громад. Партію "Відродження", у яку увійшли інші групи з Партії регіонів реанімували у червні 2015 року. Головою було обрано нардепа Віктора Бондаря.

Більше політичних новин читайте в розділі Влада. depo.ua.