"Нафтогаз" позиватиметься до Росії на $2,6 млрд за кримські активи

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" подав позов на 2,6 млрд доларів проти Росії за захоплення активів в анексованому Криму
Depo.Влада
19 жовтня 2016 10:30
ФОТО: depo.ua

Позов подано відповідно до Угоди між Кабміном України та урядом Росії про сприяння здійсненню і взаємний захист інвестицій, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу  "Нафтогазу".

"НАК "Нафтогаз України" та шість її дочірніх компаній - ПАТ "ДАК "Чорноморнафтогаз", ПАТ "Укртрансгаз", ДК "Лікво", ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укртранснафта" і ДК "Газ України" - ініціювали арбітражне провадження проти Росії і вимагають відшкодувати збитки, завдані незаконним захопленням Росією активів групи в Криму", - йдеться в повідомленні.

 "Нафтогаз" попередньо оцінив свої збитки в 2,6 млрд дол. Зазначимо, що в Криму у "Нафтогазу" був ряд енергетичних активів. "Схема, використана Російською Федерацією, крім інших дій, передбачала кроки до формальної націоналізації нафтових і газових активів "Нафтогазу" в Криму, включаючи збройне захоплення бурових платформ та передачу практично всіх кримських активів "Нафтогазу" російській державній компанії", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 17 жовтня у Стокгольмі завершенились усні слухання в арбітражному провадженні між "Нафтогазом" та "Газпромом".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада