"МДБ "ДНР" виявилося сильнішим за Міністерство інформації України, - експерти

Depo.ua опитав експертів стосовно ситуації зі співпрацею телеканалів "Інтер" та ТРК "Україна" з "МДБ "ДНР"
Depo.Влада
4 серпня 2016 12:57
ФОТО: depo.ua
"МДБ "ДНР" виявилося сильнішим за Міністерство інформації України, - експерти
"МДБ "ДНР" виявилося сильнішим за Міністерство інформації України, - експерти

Володимир Фесенко, голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента":

"МДБ "ДНР" виявилося сильнішим за Міністерство інформації України, - експерти - фото 1

Я не бачу тут складу кримінального злочину. Контакт з сепаратистами під час журналістської роботи не є кримінальним злочином. Якби мова йшли про шпіонаж, або вони запускали сюжет з сепаратистським змістом, або репортаж був знятий не "Інтером" чи ТРК "Україна", а самими "днрівцями" в пропагандистських цілях, то це можна було б розцінювати як сприяння сепаратистам. Загалом, те, що стосується погоджування сюжетів, то тут треба розбиратися. І це предмет розгляду правоохоронних органів.

Віктор Небоженко, Директор соціологічної служби "Український барометр":

"МДБ "ДНР" виявилося сильнішим за Міністерство інформації України, - експерти - фото 2

Вся ця історія не матиме юридичних наслідків. Втім, при бажанні влади все може змінитися. Наприклад, є РНБО, секретарем якої є Олександр Турчинов – досвідчена людина, журналіст, письменник, який прекрасно розбирається в інформаційному пропагандистському ландшафті України. І він мав би провести екстрене засідання РНБО у зв’язку з кризою в інформаційно-безпековому просторі України. Втім, у мене є серйозні сумніви в тому, що він на це піде.

Справа в тому, що Адміністрація президента зацікавлена у цих телеканалах. Ці канали фінансуються Росією і виконують дві функції: акуратно підтримують російський пропагандистський вектор, а з іншого підтримують падаючий рейтинг Петра Порошенка. Тому для цих каналів не буде жодних наслідків, бо вони почнуть шантажувати Порошенка тим, що вони перестануть його хвалити. Це – баланс. Так само себе ведуть і NewsOne, і 112.

Тарас Березовець, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу "Berta Communications"

"МДБ "ДНР" виявилося сильнішим за Міністерство інформації України, - експерти - фото 3

На мою думку, СБУ має відкрити кримінальну справу за фактом співпраці означених телеканалів з терористичними організаціями. Якщо говорити про можливість відібрання ліцензій, то це виключна прерогатива суду, а не Національної комісії з питання телебачення і радіомовлення, які можуть лише призначити перевірку та оголосити попередження. Але я дуже сильно сумніваюся, що будь-який суд ухвалить рішення про позбавлення ліцензії телеканалів, які потрапили в епіцентр даного скандалу.

Це все показує слабкість України і відкритість перед російською інформаційною машиною. Виявляється що інформаційна служба "ДНР" працює більш ефективно ніж міністерство інформації. "ДНРівські" пропагандисти, по суті, контролюють низку українських телеканалів. Говорити ж про те, що міністерство інформації контролює хоч один телеканал на території терористів, як мінімум, наївно.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада