"Маршала Гречку" створили Нацбанк та Кабмін, - політолог

Підкуп виборців, який буде одним з прогнозованих негативних факторів на майбутніх місцевих виборах, стимулюють непродумані дії Нацбанку та Кабміну, які довели людей до зубожіння

Таку думку висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов на прес-конференції "Підвищення соціальних стандартів, гречка чи агітація: за що віддадуть свої голоси українці на місцевих виборах?", передає depo.ua.

Він зазначив, що електоральна корупція розквітає лише в бідних суспільствах.

"Підкуп відбувається, тому що кандидатам дешевше купити виборця, а виборцям вигідніше продати свій голос. "Маршал Гречка" з'являється, коли з'являється "армія" збіднілих громадян. Джерела підкупу - в бідності громадян та невірі, що політики зроблять їх життя кращим", - вважає Карасьов.

На його думку, в умовах зубожіння боротьба з підкупом виборців тільки адміністративними методами буде неефективною.

"Виборча корупція є масовою, тому що неможливо пересаджати всіх громадян, які користуються безкоштовними маршрутками і приймають набори продуктової допомоги", - каже політолог.

За його словами, майбутні місцеві вибори будуть показовими, адже вони проходитимуть в умовах триразового обвалу гривні і значного скорочення робочих місць, промислового виробництва і спаду ВВП на 10%. "Непродумані дії Нацбанку і уряду призводять до того, що відбувається спад в економіці і за останній рік люди збідніли в 3-4 рази. При цьому Нацбанк несе відповідальність за те, що збідніли не тільки незаможні, а й середній клас - той шар, на якому тримається прозорість виборчих механізмів", - зазначив експерт.

"Чим менше економіки, тим менше грошей. Чим менше грошей, тим більше спокус для виборців. Так, влада виступила з ініціативою підвищення соціальних стандартів. Але наскільки? На 100-150 гривень. Це 5-6 доларів, але на виборах голос коштує дорожче", - каже Карасьов.

Він вважає, що якщо в економіці й надалі пануватимуть "коллаптичні тренди", то "настане час, коли гречки не вистачить, а виборці розчаруються в демократії".

Карасьов прогнозує, що після виборів негативні тенденції в економіці продовжаться, тому Нацбанк та Кабмін не мають ефективної антикризової стратегії.

"Триває розвал банківської системи. Гроші стали дуже дорогими - кредит по 30% не підходить для нормального розвитку бізнесу...Тому сьогодні зрозуміло, що дані вибори будуть скандальними, нечистими. Але якщо ми хочемо, щоб наша електоральна демократія вижила і вистояла, нам треба думати про те, як реабілітувати економіку", - сказав політолог.

На його думку, на сьогодні уряд і Нацбанк мають зосередити свої зусилля на економічному зростанні, антикризовій економічній стратегії, санації банківського сектора, зміцненні національної валюти та зменшенні імпорту.

"Тоді і вибори в країні будуть більш чесними, а в боротьбі з електоральним підкупом можна починати застосовувати жорсткі адміністративні та юридичні заходи", - резюмував Карасьов.

Більше політичних новин читайте в розділі Влада. depo.ua.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme