"Лохи" з "Фінансового майдану" мають створити власну партію

Небажаючим платити за власні помилки «фінансовим майданівцям» у Верховній Раді навряд чи хтось захоче допомогти. Жодна з політичних сил у Верховній Раді питання перегляду валютних кредитів у своїх передвиборчих програмах не підіймали
Depo.Влада
22 травня 2015 14:45
ФОТО: depo.ua
"Лохи" з "Фінансового майдану" мають створити власну партію
"Лохи" з "Фінансового майдану" мають створити власну партію

Останнім часом «Фінансовий майдан» став головним вуличним «тролем», який регулярно проводить акції в урядовому кварталі, блокуючи центр Києва і «радуючи» своїми діями киян. Намагання любителів низьких кредитних ставок у доларах перетворити власну помилку на політичне питання викликає подив. З такою ж швидкістю можна було б організувати «Майдан тих, хто програв на ігрових автоматах», чи «Майдан, постраждалих від фінансових пірамід».

Також можна влаштовувати акції протесту тих, хто невдало вклав кошти у акції компанії, яка потім через недолуге управління збанкрутіла. Бажання зекономити, ризикнувши взяти кредит в іноземній валюті, а тепер списування своїх прорахунків на державу - саме так зараз виглядає позиція «Фінансового Майдану». У свою чергу, небажання влади з власної кишені гасити десятки мільярдів гривень курсової різниці чомусь вважається фінмайданівцями мало не зрадою...

"Лохи" з "Фінансового майдану" мають створити власну партію - фото 1

"Лохи" з "Фінансового майдану" мають створити власну партію - фото 2

Зараз мітингувальники вимагають повернення для них курсу п'ять гривень за долар. Виходить, що на кожному доларі кредиту держава має компенсувати банку 18 гривень. У Верховній Раді окрім кінчених популістів навряд хтось реально захоче піти на поводу у мітингарів. Тим паче, що жодна з політичних сил у своїй виборчій програмі жодного слова не сказали про те, що хтось комусь має щось компенсувати.

Depo.UA проаналізував виборчі програми усіх партій, які йшли минулої осені до Верховної Ради. У жодній з них ідеї компенсувати валютним кредиторам різницю немає і близько. Навіть у вельми оригінальної податковій та фінансовій ідеології «5.10» до такого не додумалися.

"Лохи" з "Фінансового майдану" мають створити власну партію - фото 3

З огляду на те, що «Фінансовий майдан» позиціонує себе як могутній рух (хоча по факту там збирається дві-три сотні людей у кращому випадку), він мав би подумати про створення власної партії, яка б представляла їхні інтереси. Навіть назву можна придумати - «Держава компенсує». До місцевих виборів ще є трохи часу, і активісти можуть швидко організувати свій політичний проект.

Якщо ж серйозно, то поки виглядає так, що «Фінансовий майдан» просто використовують як вдалий проект для розхитування ситуації у Києві. Підпал шин, бійки - це, скоріш, схоже не на цивільну акцію «лохів», що влетіли у гроші через власну жадібність, а на намагання деякими силами організувати передумови для заворушень і третього Майдану.

Фото: УНІАН