"Кухар Путіна" хоче "наварити" понад мільярд рублів на російському війську, – Навальний

Виконавець російських держзамовлень Євген Пригожин, більше відомий як "кухар Путіна", має намір заробити понад мільярд рублів на військових закупівлях
Depo.Влада
23 листопада 2016 16:22
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив засновник Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний на своєму сайті, передає Depo.ua.

"Держоборонзамовлення. Головна "чорна діра"  всієї системи держзакупівель. У 2015 році на нього пішло майже 2 трильйона рублів. Є конкретні торги: Міноборони вирішило побудувати сучасне військове містечко на кордоні з Україною. Виділили 1,3 мільярда рублів. Оголосили торги", - розповів Навальний.

За його словами, потім підрядники перестаралися, "перезаточили"  замовлення під фірму друга президента Росії Володимира Путіна Євгена Пригожина. У липні торги були скасовані. Після чого Пригожину просто віддали підряд без всіляких торгів та держконтрактів.

"Ясна річ, безкоштовно будувати ніхто не буде - десятки мільйонів треба вкласти, а значить, або Пригожину перекинули грошей з інших контрактів, або незаконно провели цей. У будь-якому разі, розмір внесеного відкату гарантує, що при будь-яких розкладах підряд дістанеться Пригожину. Може, Міноборони просто викупить об'єкт. Так чи інакше, я вам гарантую, що незважаючи на будь-які скарги, 1,3 млрд з бюджету підуть "кухарю Путіна", а він відстібне 0,5 млрд генералам і чиновникам, які забезпечили схематоз", -  запевнив опозиціонер.

Нагадаємо, що бізнесмена Євгена Пригожина в ЗМІ часто називають "кухарем Путіна", так як його структури забезпечують продовольством владу країни. Пригожин познайомився з Путіним у 2001 році, коли, будучи власником елітного ресторану, особисто обслуговував Путіна і президента Франції Жака Ширака.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада