"Кримський заручник" Афанасьєв просить захисту в Порошенка

Політв'язень Геннадій Афанасьєв, засуджений в Росії до 7 років колонії у "справі Кольченка-Сенцова", заявляє про жахливі умови в тюрмі і просить українську владу його захистити
Depo.Влада
9 листопада 2015 19:03
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні під час прес-конференції у Києві заявив адвокат Афанасьєва Олександр Попков, повідомляє  depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Зараз у Геннадія достатньо скрутне становище. Мені здається, що він найбільш вразливий серед тих людей, які у "справі Сенцова" підпали під кримінальне переслідування… Геннадій фактично став особистим ворогом ФСБ, оскільки з нього вибили покази, оскільки він протягом 1,5 років говорив про те, що Сенцов очолює терористичну групу, а потім в суді знайшов у собі сміливість і відмовився від цих показів, незважаючи на те, що буквально за кілька днів до цього його відвідували співробітники ФСБ і вмовляли, змушували і натякали йому, що він зобов'язаний свідчити проти Сенцова", - сказав захисник.

 За його словами, коли Геннадій відмовився від показів, почалась дуже жорстка помста. "Йому одразу сказали, що він поїде до білих ведмедів і він справді поїхав на північ. Він перебуває у дуже жахливій виправній колонії, і цього їм мало. Над ним фактично продовжують знущатись… Ніхто його не б'є, не катує, але умови дуже жорстокі і складні. Він готовий витримати все. Навіть свою смерть, але він дуже сподівається, що Україна йому допоможе", - сказав Попков, наголосивши, що Афанасьєв є громадянином України.

"Він громадянин України, не приймав російського громадянства, не підписував ніяких документів, які б пов'язували його з російським громадянством, а те, що Росія вважає його своїм громадянином автоматично при "переході" Криму, це порушує будь-які правові норми. Ми спробуємо його захищати, але Україна повинна заступитись за свого громадянина і якимось чином його визволяти", - наголосив адвокат.

Він вважає, що Афанасьєв може не дожити до звільнення з російської колонії. "Незважаючи на те, що йому дали лише 7 років, я думаю, він через 7 років не вийде просто так. Вже зараз іде цілеспрямована та планомірна робота з його знищення… Його збираються переводити у приміщення камерного типу. Так можна потрапити і до колонії для пожиттєвих. Він передав кілька документів мені і прохання на ім'я президента Порошенка, заяву в МЗС, в Генконсульство України, щоб вони допомогли йому як громадянину України, а також передав звернення громадянам України", - сказав адвокат.

Нагадаємо, в Києві на Софійській площі 8 листопада відбулася акція до Дня народження кримчанина Геннадія Афанасьєва.

Довідка. Афанасьєв проходив як обвинувачуваний у тій же справі, що і Олег Сенцов і Олександр Кольченко. Він визнав провину і пішов на угоду зі слідством. Після вироку він виступив свідком на процесі у справі Сенцова і Кольченка, він оголосив, що обмовив їх під тиском.

Коли 31 липня Афанасьєв відмовився від своїх свідчень на Сенцова і Кольченка, той же співробітник ростовського УФСБ заявив, що тепер у політв'язня тільки одна можливість виправити ситуацію - зробити заяву про те, що він відмовився від свідчень за намовою адвокатів Сенцова і Кольченко.Однак засуджений відмовився виконувати вимогу.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада