"Кримських диверсантів" звинуватять у зриві енергозабезпечення Криму, - Гончар

Затриманих в окупованому Криму українських громадян України Олексія Бессарабова і Дмитра Штиблікова планують звинуватити у провалі енергозабезпечення Криму цієї зими, на даний момент всі підозри проти них безпідставні
Depo.Влада
14 листопада 2016 14:49
ФОТО: depo.ua

Про це заявив колишній співробітник затриманих, директор енергетичних програм Центру "Номос" у 2007-2014 рр. Михайло Гончар, передає  Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Мова йде про нових в'язнів тоталітарного режиму, ця справа свідчить про розкручування маховика репресій... Штиблікова і Бессарабова звинувачують у підготовці диверсій проти інфраструктурних об'єктів, але ми знаємо, що ці 4 кабелі через протоку не вирішують питання енергозабезпечення Криму", - сказав Гончар в ході прес-конференції в понеділок у Києві.

За його словами, затриманих українців планують звинуватити у зриві енергозабезпечення Криму взимку.

"Я вважаю, що вони вже готуються до сценарію, що не зможуть забезпечити проходження зимового сезону, і тому вони вже шукають винних, адже когось треба покарати. Можливо, їм знадобиться ще одна порція диверсантів", - вважає Гончар.

Тим часом експерт інституту демократії ім. Пилипа Орлика Наталія Беліцер впевнена, що окупаційна влада Криму продовжує тактику "видавлювання потенційних опонентів".

"Я не виключаю, що вони готуються до більш масштабних дій, бо кримчани вже не бояться, приміром, тих же "візиток Яроша", - зазначила вона.

Беліцер сказала, що не можна вважати допит, відео якого було опубліковано, правдивим, бо "відомо, що росіяни застосовують такі катування, які просто не можна витримати".

Нагадаємо, що в ФСБ Росії заявили, що 9 листопада затримали в анексованому Севастополі чергових "українських диверсантів", які нібито планували диверсійні акції на стратегічних об'єктах Криму. Зокрема, зазначається, що затримані нібито є членами "диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міністерства оборони України".

Згодом з'ясувалось, що були затримані Олексій Бессарабов, Дмитро Штибліков та Володимир Дудко. А окупанський "суд" арештував їх.

У Міноборони України спростували інформацію про те, що затримані саме українські диверсанти.  А в МЗС України вимагають від Росії надати інформацію про затриманих українців

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада