ЗМІ: США та ЄС введуть нові санкції проти Росії після фейкових виборів на Донбасі

США і Євросоюз розглядають можливість розширення санкцій проти Росії у випадку, якщо влада терористичних "ДНР" та "ЛНР" відмовиться проводити місцеві вибори у встановлену Києвом дату - 25 жовтня
Depo.Влада
4 вересня 2015 05:27
ФОТО: depo.ua

У цьому випадку відмова буде розглядатися Заходом як демонстративне порушення мінських угод, повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант".  

Як повідомили джерела видання в західних дипломатичних колах, Захід упевнений, що Росія має необмежений вплив на керівництво самопроголошених республік.

При цьому вони підкреслюють, що твердження терористів про те, що українська влада не обговорювала з ними умови проведення місцевих виборів, не відповідають дійсності.

"Це питання неодноразово порушувалося на засіданнях контактної групи, куди входять і представники Києва", - наводить видання слова одного зі своїх співрозмовників. За його словами, "Донецьк і Луганськ не проявили прагнення до компромісу, оголосивши про проведення виборів у дати, відмінні від решти України, і не продемонструвавши готовність організувати їх відповідно до українського законодавства".

"Якщо представники Донецька та Луганська продовжать наполягати на своєму і вибори на Донбасі пройдуть окремо від загальноукраїнських, не будуть відповідати українським законам і не будуть моніторитися міжнародними спостерігачами, це буде серйозним - і при цьому демонстративним - ударом по мінським домовленостях. По суті, це стане останнім "цвяхом у труну" мирних угод. Ніхто в Європі і США не повірить, що Росія не може вплинути на сепаратистів, з тим щоб вони звернули з цього небезпечного шляху", - зазначив інший співрозмовник.

Джерела видання стверджують, що санкції "не є самоціллю США та ЄС". "Але якщо мінські домовленості будуть поховані настільки грубим чином, у нас не залишиться вибору", - додав третій співрозмовник.

Які нові санкції можуть бути введені відносно Росії, видання не уточнює.

Вибори в Україні заплановані на 25 жовтня. Влада "ДНР" і "ЛНР" встановила власні дати. Донецьк планує провести вибори 18 жовтня, Луганськ - 1 листопада. 

Більше новин про політику читайте у розділі  Влада.depo.ua.