ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"КіберХунта" оприлюднила нову порцію листування Суркова (ФОТО, ВІДЕО)

Група українських хакерів "КіберХунта" оприлюднила новий масив даних Surkov Leaks, отриманих з адміністратора Апарату помічника президента Росії Владислава Суркова
Depo.Влада
3 листопада 2016 11:13
ФОТО: depo.ua
"КіберХунта" оприлюднила нову порцію листування Суркова (ФОТО, ВІДЕО)
"КіберХунта" оприлюднила нову порцію листування Суркова (ФОТО, ВІДЕО)

Відповідні дані оприлюднені на сайті "Кіберхунти", передає Depo.ua.

В дампі містяться листи як раннього періоду (2013-2014 років), так і більш свіжі архіви за 2015-2016 роки.

"Новий злив інформації отримав умовне найменування SurkovLeaks (part 2) і в основному присвячений поштовій скриньці pochta_mg@mail.ru. В дампі міститься 336 вхідних і вихідних повідомлень 87. Загальний обсяг дампа 340 Мб (завантажити)", - відзначили в "КіберХунті".

Як зазначається, міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm провело верифікацію опублікованих даних і прийшло до висновку, що листи є справжніми. Під час аналізу отриманої інформації з допомогою OSINT вдалося встановити і конкретного оператора поштового ящика - ним виявилася радник Суркова Марія Михайлівна Виноградова. "Через вказану поштову скриньку проходили досить цікаві і часом навіть умовно "секретні" доноси, списки і звіти, хоча основна частина матеріалів поштового дампа є рутинною і не дуже інформативною. InformNapalm підготував короткий огляд найбільш цікавих деталей, які можна знайти в дампі листування, викладеного Хактивістами українського Кіберальянсу", - йдеться в повідомленні.

1. Шопінг для канцелярії. Встановлюємо оператора поштової скрині

У листуванні перебував лист, відправлений з пошти адміністратора prm_surkova@gov.ru (дамп якій було викладено раніше). Таким чином вдалося підтвердити, що людина, що має доступ до пошти pochta_mg@mail.ru, близька до оточення Суркова.

1

Ще один лист з дампа дає додаткову інформацію — особистий телефон оператора пошти і місце офісу близьке до адреси Москва, Театральний проїзд, 5 д..

2У 5-10 хвилинах пішки від зазначеної адреси (в районі "Дитячого світу") знаходиться адміністрація Президента РФ. Ще один найближчий об'єкт — друга будівля Федеральної служби безпеки РФ.

Пошук за номером телефону (+79036621519), зазначеному в якості контактного до замовлення канцелярського приладдя, виводить на документ з назвою:
"Управління Президента Російської Федерації щодо соціально-економічного співробітництва з державами-учасниками Співдружності Незалежних Держав, Республікою Абхазія і Республікою Південна Осетія". У ньому надано контактні дані, ПІБ кабінет співробітника.

6

Співробітник Апарату помічника Президента РФ Марія Виноградова, ймовірно, працює в 432 кабінеті.
Таким чином, встановлено оператор, який обробляє пошту для Владислава Суркова.

2. Мінські домовленості (#MinskMonitor). Відвід тяжких вогнеметних систем

На вказану пошту для Владислава Суркова як мінімум двічі приходили плани заходів щодо виконання положення Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи. Редакції від 29 і 30 січня 2015 року. В обох редакціях міститься пункт про відвід на 14 км важких огнеметных систем (ТОС).

Нагадаємо, що сам Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод ("Мінськ-2") був узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року, і у відкритих джерелах про пункт відведення ТОС вже нічого не сказано.

Редакції документів від 29 і 30 січня відрізняються також по розширеному опису опорних точок, на які повинні пройти відповідні сили.

Нагадаємо, що в жовтні 2015 року інформаційна служба BBC, посилаючись на звіт спостерігачів ОБСЄ, повідомила про наявність у бойовиків сучасної російської важкої вогнеметної системи залпового вогню калібру 220 мм ТОС-1 "Буратіно". Видання підкреслювало, що ТОС-1 проводиться тільки в Російській Федерації, і такі системи не експортувалися в Україну раніше.

78
В лютому 2015 року InformNapalm представив інфографіку:
Топ-10 доказів участі РФ у війні на Донбасі, куди також увійшла ТОС-1 "Буратіно", згідно з даними HUMINT-мережі.

Крім цього, в обох документах йдеться про передачу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зі сторони ВС РФ розвідувальних артилерійських комплексів противобатарейной боротьби "з метою забезпечення режиму контролю і верифікації режиму припинення вогню".

3. Кремлівський куратор: "Список рекомендованих до заміни керівників Міністерств ЛНР"

15 грудня 2015 року Владиславу Суркову надсилались списки, а також резюме кандидатів на пости в "ЛНР". Це демонструє той факт, що прийняття рішень про призначення кандидатур на керівні посади жорстко централізовано і зав'язано на Кремль.

910

4. Харків. Спроби дестабілізації ситуації в регіоні

Досить багато листів у пошті адміністратора Суркова присвячено Харкову.
Повідомлення щодо соціальної обстановки в Харкові і можливості дестабілізації ситуації вкрай цікаві.

Наприклад, у доповідній записці від 29 квітня 2015 року під назвою "Комплекс заходів Х" повідомляють, що більшість населення Харківської області дотримується опозиційних Києву поглядів і пропонують варіанти розгойдування ситуації.

1112
Але вже в червні ситуація кардинально змінилася, в тому числі завдяки роботі СБУ, а також мудрості жителів Харкова: тренд "Харків, вставай!" стає неактуальним. Агенти Кремля намагаються виправдати свою неспроможність, представляючи Суркову спотворену картину про "каральні операції".

1314
Бувають і курйози, коли робота російської агентури перетинається. Теж пишуть скарги Суркову.

15
Для більш поглибленого аналізу ситуації з Харкова рекомендуємо вивчити листи, відправлені в приймальню Суркова з поштової адреси maharinskaya@mail.ru.

5. Плани федералізації України

У листуванні знайдено велику кількість довідок, списків і навіть креативних "листівок" від Дениса Пушиліна. Висилали для Суркова і списки депутатів Верховної Ради України, які виступали з ініціативами, співзвучними до проектів федералізації, проектами зміни до Конституції України та багато іншого — все це вимагає окремого розгляду.

16

6. Записки Віталія Лейбіна

Листи головного редактора журналу "Російський репортер" Віталія Лейбіна для Владислава Суркова — це цілий масив одкровень.

Наприклад, у листі, який підписано "Ю. щодо таємно. є імена", Лейбін повідомляє, що за темою "великої України", він зустрічався з Ігорем Гужвою (Холдинг "Вести"), з яким перебуває у дружніх стосунках. "У нього наша ліцензія на київський "Репортер". Ми йому, до речі, обіцяли допомогу з боку європейських друзів по темі свободи слова в Україні", — підкреслює Лейбін у своєму листі.

В житті "молодих республік" Віталій Лейбін не сказав для нас нічого нового, але в разі доповідної записки для Суркова ці факти набувають значно більшу вагу. Він писав про мародерства, торгівлю вугіллям, посадки на "підвал" російських громадян і конфлікт між Захарченком і Ходаковським. Згадав і про роль Рината Ахметова:

"...Він і допомагав мені, коли я просила допомогти відпустити незаконно утримуваних журналістів та ін. А "інфа" про зв'язок з олігархом, може бути там, хто намагався керувати займався і господарством, і зрозуміло, чому — вся область була Ріната. До речі, що стосується мереж заправок, то, кажуть, що йде перерозподіл на користь Курченка, що і З. (Захарченко — примітка ред.) незадоволений. І, коли я там був, був дефіцит бензину в Донецьку. Ціни трохи знижені, але все одно, це спекулятивні ціни, більше українських, хоча купують, ймовірно, в Росії і за російськими цінами. З цим спекулятивним неподобством краще боротися, ніж заохочувати внутрішні чвари і "керувати" переділом. І непогано б взагалі нашим командирам на місці прямо сказати, щоб вони перестали там строїти з себе важливих людей і недоолігархів, ходити з десятками охоронців і їздити на дорогих машинах. Хоча б не демонстрували б вже свої провінційні понти'", — зезюмує Лейбін в одному з листів Суркову.

7. Сурков керує ринком ГСМ в "республіках"

У програмі також можна знайти факти того, що Сурков почав керувати ринком ПММ "ДНР". Під його контролем РФ створюється дочірня компанія, яка купує за біржовими цінами паливо і за допомогою РЖД здійснює митне оформлення і доставку палива в Україну до станцій в Донецькій області. (примітка ред. — у вересні 2016 горіли склади палива і боєкомплекти в зазначеному районі). Поставки палива кредитує РОСІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК (банк працює в Криму і на нього накладені санкції). Тобто створена схема фінансово-економічної діяльності на окупованих територіях, в яких замішані російська дочірня компанія "Республіканської паливної компанії", РЖД і банк РНКБ.

17

Можливо, саме ринок ПММ стає одним із приводів для усунення польових командирів формувань "ЛНР/ДНР", які то загрожують "секретною флешкою Дрьомова", то проявляють свавілля в питанні контролю контрабанди палива, вугілля, медикаментів або наркотичних засобів.

Автори: Михайло Кузнєцов і Роман Бурко

Нагадаємо, 24 жовтня українські хакактивісти також опублікували дамп поштової скриньки адміністратора Владислава Суркова prm_surkova@gov.ru. Автентичність даних була підтверджена експертами спільноти InformNapalm.

Більше новин про політичному житті України читайте на Depo.Влада