"КіберХунта" оприлюднила нову порцію листування Суркова (ФОТО, ВІДЕО)

Група українських хакерів "КіберХунта" оприлюднила новий масив даних Surkov Leaks, отриманих з адміністратора Апарату помічника президента Росії Владислава Суркова
"КіберХунта" оприлюднила нову порцію листування Суркова (ФОТО, ВІДЕО)
"КіберХунта" оприлюднила нову порцію листування Суркова (ФОТО, ВІДЕО)

Відповідні дані оприлюднені на сайті "Кіберхунти", передає Depo.ua.

В дампі містяться листи як раннього періоду (2013-2014 років), так і більш свіжі архіви за 2015-2016 роки.

"Новий злив інформації отримав умовне найменування SurkovLeaks (part 2) і в основному присвячений поштовій скриньці pochta_mg@mail.ru. В дампі міститься 336 вхідних і вихідних повідомлень 87. Загальний обсяг дампа 340 Мб (завантажити)", - відзначили в "КіберХунті".

Як зазначається, міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm провело верифікацію опублікованих даних і прийшло до висновку, що листи є справжніми. Під час аналізу отриманої інформації з допомогою OSINT вдалося встановити і конкретного оператора поштового ящика - ним виявилася радник Суркова Марія Михайлівна Виноградова. "Через вказану поштову скриньку проходили досить цікаві і часом навіть умовно "секретні" доноси, списки і звіти, хоча основна частина матеріалів поштового дампа є рутинною і не дуже інформативною. InformNapalm підготував короткий огляд найбільш цікавих деталей, які можна знайти в дампі листування, викладеного Хактивістами українського Кіберальянсу", - йдеться в повідомленні.

1. Шопінг для канцелярії. Встановлюємо оператора поштової скрині

У листуванні перебував лист, відправлений з пошти адміністратора prm_surkova@gov.ru (дамп якій було викладено раніше). Таким чином вдалося підтвердити, що людина, що має доступ до пошти pochta_mg@mail.ru, близька до оточення Суркова.

1

Ще один лист з дампа дає додаткову інформацію — особистий телефон оператора пошти і місце офісу близьке до адреси Москва, Театральний проїзд, 5 д..

2У 5-10 хвилинах пішки від зазначеної адреси (в районі "Дитячого світу") знаходиться адміністрація Президента РФ. Ще один найближчий об'єкт — друга будівля Федеральної служби безпеки РФ.

Пошук за номером телефону (+79036621519), зазначеному в якості контактного до замовлення канцелярського приладдя, виводить на документ з назвою:
"Управління Президента Російської Федерації щодо соціально-економічного співробітництва з державами-учасниками Співдружності Незалежних Держав, Республікою Абхазія і Республікою Південна Осетія". У ньому надано контактні дані, ПІБ кабінет співробітника.

6

Співробітник Апарату помічника Президента РФ Марія Виноградова, ймовірно, працює в 432 кабінеті.
Таким чином, встановлено оператор, який обробляє пошту для Владислава Суркова.

2. Мінські домовленості (#MinskMonitor). Відвід тяжких вогнеметних систем

На вказану пошту для Владислава Суркова як мінімум двічі приходили плани заходів щодо виконання положення Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи. Редакції від 29 і 30 січня 2015 року. В обох редакціях міститься пункт про відвід на 14 км важких огнеметных систем (ТОС).

Нагадаємо, що сам Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод ("Мінськ-2") був узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року, і у відкритих джерелах про пункт відведення ТОС вже нічого не сказано.

Редакції документів від 29 і 30 січня відрізняються також по розширеному опису опорних точок, на які повинні пройти відповідні сили.

Нагадаємо, що в жовтні 2015 року інформаційна служба BBC, посилаючись на звіт спостерігачів ОБСЄ, повідомила про наявність у бойовиків сучасної російської важкої вогнеметної системи залпового вогню калібру 220 мм ТОС-1 "Буратіно". Видання підкреслювало, що ТОС-1 проводиться тільки в Російській Федерації, і такі системи не експортувалися в Україну раніше.

78
В лютому 2015 року InformNapalm представив інфографіку:
Топ-10 доказів участі РФ у війні на Донбасі, куди також увійшла ТОС-1 "Буратіно", згідно з даними HUMINT-мережі.

Крім цього, в обох документах йдеться про передачу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зі сторони ВС РФ розвідувальних артилерійських комплексів противобатарейной боротьби "з метою забезпечення режиму контролю і верифікації режиму припинення вогню".

3. Кремлівський куратор: "Список рекомендованих до заміни керівників Міністерств ЛНР"

15 грудня 2015 року Владиславу Суркову надсилались списки, а також резюме кандидатів на пости в "ЛНР". Це демонструє той факт, що прийняття рішень про призначення кандидатур на керівні посади жорстко централізовано і зав'язано на Кремль.

910

4. Харків. Спроби дестабілізації ситуації в регіоні

Досить багато листів у пошті адміністратора Суркова присвячено Харкову.
Повідомлення щодо соціальної обстановки в Харкові і можливості дестабілізації ситуації вкрай цікаві.

Наприклад, у доповідній записці від 29 квітня 2015 року під назвою "Комплекс заходів Х" повідомляють, що більшість населення Харківської області дотримується опозиційних Києву поглядів і пропонують варіанти розгойдування ситуації.

1112
Але вже в червні ситуація кардинально змінилася, в тому числі завдяки роботі СБУ, а також мудрості жителів Харкова: тренд "Харків, вставай!" стає неактуальним. Агенти Кремля намагаються виправдати свою неспроможність, представляючи Суркову спотворену картину про "каральні операції".

1314
Бувають і курйози, коли робота російської агентури перетинається. Теж пишуть скарги Суркову.

15
Для більш поглибленого аналізу ситуації з Харкова рекомендуємо вивчити листи, відправлені в приймальню Суркова з поштової адреси maharinskaya@mail.ru.

5. Плани федералізації України

У листуванні знайдено велику кількість довідок, списків і навіть креативних "листівок" від Дениса Пушиліна. Висилали для Суркова і списки депутатів Верховної Ради України, які виступали з ініціативами, співзвучними до проектів федералізації, проектами зміни до Конституції України та багато іншого — все це вимагає окремого розгляду.

16

6. Записки Віталія Лейбіна

Листи головного редактора журналу "Російський репортер" Віталія Лейбіна для Владислава Суркова — це цілий масив одкровень.

Наприклад, у листі, який підписано "Ю. щодо таємно. є імена", Лейбін повідомляє, що за темою "великої України", він зустрічався з Ігорем Гужвою (Холдинг "Вести"), з яким перебуває у дружніх стосунках. "У нього наша ліцензія на київський "Репортер". Ми йому, до речі, обіцяли допомогу з боку європейських друзів по темі свободи слова в Україні", — підкреслює Лейбін у своєму листі.

В житті "молодих республік" Віталій Лейбін не сказав для нас нічого нового, але в разі доповідної записки для Суркова ці факти набувають значно більшу вагу. Він писав про мародерства, торгівлю вугіллям, посадки на "підвал" російських громадян і конфлікт між Захарченком і Ходаковським. Згадав і про роль Рината Ахметова:

"...Він і допомагав мені, коли я просила допомогти відпустити незаконно утримуваних журналістів та ін. А "інфа" про зв'язок з олігархом, може бути там, хто намагався керувати займався і господарством, і зрозуміло, чому — вся область була Ріната. До речі, що стосується мереж заправок, то, кажуть, що йде перерозподіл на користь Курченка, що і З. (Захарченко — примітка ред.) незадоволений. І, коли я там був, був дефіцит бензину в Донецьку. Ціни трохи знижені, але все одно, це спекулятивні ціни, більше українських, хоча купують, ймовірно, в Росії і за російськими цінами. З цим спекулятивним неподобством краще боротися, ніж заохочувати внутрішні чвари і "керувати" переділом. І непогано б взагалі нашим командирам на місці прямо сказати, щоб вони перестали там строїти з себе важливих людей і недоолігархів, ходити з десятками охоронців і їздити на дорогих машинах. Хоча б не демонстрували б вже свої провінційні понти'", — зезюмує Лейбін в одному з листів Суркову.

7. Сурков керує ринком ГСМ в "республіках"

У програмі також можна знайти факти того, що Сурков почав керувати ринком ПММ "ДНР". Під його контролем РФ створюється дочірня компанія, яка купує за біржовими цінами паливо і за допомогою РЖД здійснює митне оформлення і доставку палива в Україну до станцій в Донецькій області. (примітка ред. — у вересні 2016 горіли склади палива і боєкомплекти в зазначеному районі). Поставки палива кредитує РОСІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК (банк працює в Криму і на нього накладені санкції). Тобто створена схема фінансово-економічної діяльності на окупованих територіях, в яких замішані російська дочірня компанія "Республіканської паливної компанії", РЖД і банк РНКБ.

17

Можливо, саме ринок ПММ стає одним із приводів для усунення польових командирів формувань "ЛНР/ДНР", які то загрожують "секретною флешкою Дрьомова", то проявляють свавілля в питанні контролю контрабанди палива, вугілля, медикаментів або наркотичних засобів.

Автори: Михайло Кузнєцов і Роман Бурко

Нагадаємо, 24 жовтня українські хакактивісти також опублікували дамп поштової скриньки адміністратора Владислава Суркова prm_surkova@gov.ru. Автентичність даних була підтверджена експертами спільноти InformNapalm.

Більше новин про політичному житті України читайте на Depo.Влада