"Гетьман Сагайдачний" потренувався з кораблями НАТО

Фрегат ВМС ЗСУ "Гетьман Сагайдачний" 14 жовтня у західній частині Чорного моря провів спільні навчання типу PASSEX з кораблями флотів Болгарії, Румунії, США і Туреччини

Про це повідомили у прес-центрі командування українських ВМС, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Мета заходів полягала у відпрацювання взаємодії у складі багатонаціональних тактичних з’єднань відповідно до стандартів НАТО, в підвищенні рівня взаємосумісності.

Український корабель разом з фрегатом "Верні" (ВМС Болгарії), фрегатом "Регіна Марія", корветом "Макеларіу" (ВМС Румунії), есмінцем КРЗ "Портер" (ВМС США) та фрегатом "Тургутрейс" (ВМС Туреччини) здійснив плавання в ордерах, провів навчання з протиповітряної оборони з відбиття атак повітряного противника з різних напрямків, навчання з проведення ембаргової та доглядові операції, а також протичовнове навчання з залученням імітатора підводного човна.

На думку командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Сергія Гайдука, участь українського корабля у спільних навчаннях типу PASSEX, так само як і недавній візит американського есмінця "Портер" до порту Одеси, є свідченням системної співпраці вітчизняного флоту з ВМС країн НАТО. Він додав, що з початку року це вже треті навчання у Чорному морі типу PASSEX за участі українського корабля.

Гайдук вважає, що важливість проведення подібних заходів в умовах, коли військово-політична угода щодо BLAСKSEAFOR через російську агресію в Україні практично не працює, важко переоцінити.

"В питанні підтримання стабільності у регіоні Чорного моря не повинно бути вакууму, який, на жаль, виник навесні 2014 року у зв’язку з анексією Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя", - зазначив Гайдук.

"Тому, на мій погляд, в ситуації, що склалася, важко переоцінити значення проведення українсько-американських навчань (з запрошенням інших флотів) серії "Сі Бриз", які, як відомо, відбулися у Чорному морі влітку 2014 року і на початку осені 2015 року", - додав він.

На думку командувача українських ВМС, навчання типу PASSEX також відіграють відчутну роль в питанні зміцнення регіональної безпеки.

"PASSEX сприяє як досягненню взаємосумісності, подальшому опануванню флотом країни-партнера, якою є Україна, стандартів НАТО, так і в цілому поглибленню співпраці і посиленню чорноморської безпеки", - зазначив віце-адмірал.

Командувач ВМС ЗС України також висловив сподівання, що у подальшому подібна співпраця буде розвиватися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme