«Генерал-губернатор» Москаль готовий взяти на себе функції міліції на Луганщині

Глава Луганської обласної держадміністрації, генерал міліції Геннадій Москаль звернувся до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка і керівників українських силових відомств з проханням вплинути на ситуацію з викраденнями людей в регіоні або передати функції міліції облгосадімістраціі
Depo.Влада
12 листопада 2014 15:50
ФОТО: depo.ua
«Генерал-губернатор» Москаль готовий взяти на себе функції міліції на Луганщині
«Генерал-губернатор» Москаль готовий взяти на себе функції міліції на Луганщині

Про це йдеться в зверненні Москаля, опублікованому на його персональному сайті, передає ДеПо.

«Я не розумію, як на підконтрольній Україні території в зоні АТО, яка з усіх боків блокована військовими, перевіряють зокрема і мене, можна викрадати і вбивати людей! Якщо військові формування та місцеві правоохоронні органи не в змозі дати цьому ладу, то передайте правоохоронні функції облдержадміністрації, до якої люди звертаються, як до останньої інстанції», - заявив Москаль.

Губернатор зазначив, що щодня отримує скарги від людей, у яких «невідомі в камуфляжі і з автоматами Калашникова» викрадають рідних і близьких.

Особливо загострилася ситуація в листопаді. Так, 11 листопада о 13:30 на Центральному ринку в центрі Сєвєродонецька невідомі в камуфляжі з автоматами викрали 45-річного місцевого жителя, приватного підприємця Ферта і разом з його автомобілем вивезли в невідомому напрямку. А 9 листопада о 13:15 на цьому ж місці озброєні особи в камуфляжі викрали і вивезли в невідомому напрямку 36-річного місцевого жителя, підприємця Франчука.

Крім того, 3 листопада в одному з центральних ресторанів невідомі в камуфляжі з автоматами викрали місцевих жителів Устинова (1979 року народження), Бакуліна (1978 року народження) і Плотнікова (1970 року народження). Через чотири дні, 7 листопада, в місті Старобільськ в приватному будинку, самовільно зайнятому невідомими особами в камуфляжі, вибухнула граната. При огляді приміщення міліція, яка прибула на місце, виявила в підвалі тіла викрадених Устинова, Бакуліна і Плотнікова зі слідами тортур.

За підозрою у викраденні з подальшим вбивством затримані троє жителів Київської та один - Черкаської області, які мали при собі автомати Калашникова, гранати, радіостанції, бронежилети. По сьогоднішній день жодне з воєнізованих формувань не хоче визнати їх своїми бійцями. Хоча у одного із затриманих - такого собі Валерія Михайлюка - знайшли довідку про те, що він є військовослужбовцем військової частини В0624 і учасником бойових дій.

«Заявляю, що такі «учасники бойових дій» на території, підконтрольній Україні, не потрібні. Їх діяльність зводить нанівець всі старання облдержадміністрації стабілізувати ситуацію на звільненій від бойовиків території і дискредитує українську владу. Мало того, що відбувається ескалація напруженості лінії вогневого протистояння із сепаратистами, так ще й свої підливають масла у вогонь», - зазначив Москаль.

Він попросив керівника уряду, а також міністра оборони, начальника Генштабу, міністра внутрішніх справ, голову Служби безпеки України і генерального прокурора навести лад в регіоні, надіслати в Сєвєродонецьк передові групи і вплинути нарешті на ситуацію з викраденнями і вбивствами людей.