"Євромайданівці" прийшли до Порошенка захищати Горбатюка (ФОТО)

Сьогодні біля Адміністрації президента активісти "Євромайдан SOS" організували мітинг проти рішення ГПУ реорганізувати Департамент спеціальних розслідувань та забрати в нього частину проваджень щодо екс-президента Віктора Януковича та його поплічників
Depo.Влада
28 жовтня 2016 12:07
ФОТО: depo.ua
"Євромайданівці" прийшли до Порошенка захищати Горбатюка (ФОТО)
"Євромайданівці" прийшли до Порошенка захищати Горбатюка (ФОТО)

Організатори заявили, що така реорганізація зашкодить розслідуванню справ про злочини проти Євромайдану, передає Depo.ua  з посиланням на "Тиждень".

На мітингу, зокрема, адвокати родин Героїв Небесної Сотні та члени сімей загиблих. За словами учасників, акція відбувається саме біля АП, а не Генпрокуратури, тому що має на меті привернути до ситуації увагу президента, який має вплив на генпрокурора.

"Євромайданівці" прийшли до Порошенка захищати Горбатюка (ФОТО) - фото 1

Активісти вимагають скасувати наказ про реорганізацію Департаменту спецрозслідувань, який очолює Сергій Горбатюк, внести зміни в закон про заочне засудження, повідомити про зміст усіх укладених угод зі слідством, допустити представників потерпілих до процесуального боку справ.

"Систему заочного засудження важко назвати навіть законом. Це набір тексту, який порушує базові права людини. Всі вироки скасує Європейський суд із прав людини. Хочете заочного засудження - запросіть фахівців і напишіть нормальний закон", - наголосив адвокат потерпілих на Майдані Віталій Титич.

Водночас генпрокурор Юрій Луценко зустрівся з родинами Небесної Сотні. Звернення з вимогами мітингувальників передали представнику АП, який до них вийшов.

Нагадаємо, що у  у Генеральній прокуратурі України створили Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, якому передали частину справ від Департаменту спецрозслідувань ГПУ, який очолює Сергій Горбатюк.  Він вважає, що передання так званої "великої справи Януковича" у розслідування новоствореному департаменту загрожує тим, що її не доведуть до кінця

Водночас генпрокурор Юрій Луценко обіціяє до кінця року передати "на ознайомлення і до суду велику справу про державну зраду" з боку екс-президента Віктора Януковича і його оточення.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада