"Батьківщина" займає нішу комуністів

Тимошенко відкрила відразу кілька фронтів, щоб розгойдати ситуацію в країні. Але, як підтвердило блокування опозицією трибуни Верховної Ради, у неї немає реальних механізмів домогтися перевиборів

Основним напрямком самопіару "Батьківщини" залишається боротьба з підвищенням комунальних тарифів, пише "ДС". В кінці липня Окружний адміністративний суд Києва засідатиме по "антитарифних" позовах Юлії Тимошенко. Але метою лідера "Батьківщини" є зовсім не перемога в суді. "Вона хоче програти і сказати, що суд і вся влада продажні", - сказав"ДС" співрозмовник в уряді. З іншого боку, тема тарифів на комуналку і цін на газ дає Юлії Володимирівні дуже хороший інформаційний майданчик. Правда, їй доводиться ділити його з "радикалами" та "Опозиційним блоком", які також прагнуть осідлати тарифного коника. Останній приклад - акція протесту, організована Федерацією профспілок минулого тижня. Незважаючи на запевнення профспілкових вождів в їх політичній незаангажованості, політики таки примазались до протестів. І "Батьківщина" помітно програвала конкурентам контроль над масами.

Важливим напрямком є ​​протидія децентралізації шляхом продукування страшилок для сільських жителів. Тут і острах об'єднання громад, і острахи перед закриттям шкіл, фельдшерських пунктів. Тимошенко заявила, що процес об'єднання маленьких сіл призводить до вимирання української провінції. В якості альтернативи вона запропонувала виділити з бюджету кошти на надання підтримки невеликим громадам (яких в бюджеті немає, а навіть якби вони і знайшлися - такий підхід торпедував б логіку реформи). Тобто Тимошенко почала відверто загравати з головами сільрад, сподіваючись за рахунок їхньої лояльності розширити електоральну базу своєї партії.

Ще один фронт робіт - боротьба з підвищенням пенсійного віку. Хоча такі ініціативи на рівні уряду в доступному для огляду майбутньому не плануються, ніхто не заважає боротися з віртуальною небезпекою. Моторошні історії для майбутніх пенсіонерів генеруються в контексті нагнітання негативу навколо реформ. Технологія дуже проста: від влади, яка підвищила тарифи і виконує "шкідливі" приписи МВФ, нічого хорошого чекати не доводиться.

Гарною підмогою для планів Тимошенко має стати заняття "Батьківщиною" ніші комуністів. Переселенці, пенсіонери, малозабезпечені громадяни - всі, хто звик до державного патерналізму, розглядаються як потенційні виборці. Після революції в країні утворився вакуум лівих партій, і їх нішу намагається зайняти партія Тимошенко.

Нарешті, Юлія Володимирівна налаштована стати лідером "об'єднаної опозиції". За її словами, окрім "Батьківщини", в неї можуть увійти Радикальна партія, "Народний контроль" Дмитра Добродомова і "Воля" Юрія Дерев'янка. При цьому представники "Самопомочі" поспішили відхреститися від своєї участі, хоча Тимошенко напускає туману, розповідаючи, що переговори з партією Андрія Садового тривають. До слова, риторика представників цього потенційного політичного союзу добре лягає в канву інтересів Кремля, що мріє переконати західні країни в недієздатності київської влади і прогресуючому розвалі України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme