ЗМІ знайшли "лазівку" для західних компаній в санкціях проти Росії

Прогалина у антиросійських санкціях США дозволяє західним компаніям допомагати Росії в розробці найбільш технічно складних нафтових родовищ

Коли Вашингтон у 2014 році ввів санкції проти Москви через анексію Криму та її роль в українському конфлікті, Міністерство фінансів США заявило, що хоче "перешкодити Росії розвивати так звані прикордонні або нетрадиційні нафтові ресурси", повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

Але через три роки норвезька Statoil вже допомагає "Роснефти" розробляти "нетрадиційні ресурси", а британська BP розглядає аналогічний проект. При цьому компанії не порушують санкцій.

США своїми обмежувальними заходами заборонили західним компаніям допомагати Росії в розробці "сланцевих резервуарів". Але в санкціях не були згадані менш відомі форми "нетрадиційних родовищ". Євросоюз ввів аналогічні санкції.

Британська BP має намір діяти за аналогією з норвезькою компанією Statoil. Вона розробляла ділянки в Самарській області спільно з "Роснефтью". Statoil стверджує, що поклади нафти в Самарській області потрібно вважати вапняковими, а не сланцевими.

Агентство нагадує, що до запровадження санкцій "Роснефть" і Statoil оголосили про намір спільно розробляти сланцеві родовища нафти під Самарою. Після введення санкцій обидві компанії змінили інформацію на офіційних сайтах і повідомили про розробку вапнякових родовищ.

Зараз компанія ВР чекає на дозвіл влади Великої Британії для того, щоб розпочати спільний з "Роснефтью" проект в Росії.

Нагадаємо, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про нові антиросійські санкції.

27 липня Сенат США схвалив широкомасштабний законопроект про введення нових санкцій проти Росії, Ірану та КНДР, який був направлений на підпис Трампу. Санкціїпосилюються, зокрема, за російське втручання в президентські вибори 2016 року і агресію проти України.

Очікується, що вони торкнуться і європейських компаній, які беруть участь в енергетичному проекті Росії "Північний потік - 2".

У Берліні відразу висловили незадоволення цими санкціями, а потім і зробили крок до торговельної війни зі США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme