ЗМІ: У скандалі навколо Deutsche Bank засвітились "друзі Путіна"

Кілька людей з близького оточення президента Росії Володимира Путіна могли отримати вигоду з торгових угод Deutsche Bank, які могли бути прикриттям для виведення коштів з Росії

Про це пише depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Як повідомили джерела видання, йдеться про розслідування Міністерства юстиції США щодо того, чи здійснював Deutsche Bank належний аналіз транзакцій на $6 млрд, які могли бути прикриттям для виведення коштів з Росії, пише РБК.

Deutsche Bank проводить власну перевірку щодо цих операцій, він вивчає рахунки більше десятка організацій, для яких кредитною організацією проводились так звані дзеркальні угоди між Москвою і Лондоном, додали джерела. За їхньою інформацією, у ряді випадків кошти на цих рахунках належали особам з оточення Путіна, включаючи одного з його родичів, ім'я якого не називається, а також двох давніх друзів Путіна Аркадія і Бориса Ротенбергів, що перебувають зараз під санкціями США.

На те, що Ротенберги або інші імовірні клієнти Deutsche Bank є фігурантами розслідування щодо торговельних угод, вказівок немає, уточнили джерела. Транзакції, в рамках яких клієнти купують цінні папери на одному ринку і одночасно продають їх на іншому, можна здійснювати легально. Мін'юст США має намір з'ясувати, чи не порушував Deutsche Bank американське банківське законодавство, зокрема щодо боротьби з відмиванням грошей.

Deutsche Bank відмовився повідомити подробиці про свою перевірку. Банк лише зазначив, що тримає регуляторів у США і Європі в курсі її результатів.

Представник Аркадія і Бориса Ротенбергів Андрій Батурин заперечує будь-яку причетність бізнесменів до дзеркальних операціях або виведення капіталу з Росії через Deutsche Bank, пише агентство.

Розслідування Мін'юсту США кидає додаткову тінь на Deutsche Bank і його московське представництво, пише агентство. За останні місяці банк скоротив штат і оголосив про закриття російського бізнесу цінних паперів. Крім того, Deutsche Bank вже є об'єктом щонайменше трьох кримінальних розслідувань у США, пережив зміну керівництва і очікує витрати на мільярди доларів, почасти у зв'язку із зростанням судових витрат.

Про скандал з відмиванням грошей в Deutsche Bank стало відомо навесні 2015 року, коли ряд ЗМІ опублікував інформацію про почате в банку внутрішньому розслідуванні у зв'язку з виявленими сумнівними операціями з деривативами в Лондоні. У середині липня стало відомо, що департамент фінансових послуг штату Нью-Йорк запросив в Deutsche Bank інформацію про діяльність московського офісу банку в рамках перевірки даних про відмивання грошей.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme