ЗМІ: Siemens в обхід санкцій продасть турбіни для електростанцій в Криму

Дочірня структура "Ростеху" – "Технопромекспорт" купить устаткування для двох нових електростанцій в Криму у заводу "Сіменс технології газових турбін", який на 65% належить німецькій Siemens, а на 35% - "Силовим машинам"
Depo.Гроші
30 червня 2015 07:51
ФОТО: depo.ua

Про це, як пише depo.ua, розповіли "Ведомостям" федеральний чиновник і джерело, близьке до однієї зі сторін угоди.

Це перший контракт заводу. Підприємство було офіційно відкрито 18 червня.

Контракт був підписаний навесні, аванс вже виплачений, розповідають співрозмовники видання. Завод поставить "Технопромекспорту" чотири парогазові установки (ПГУ) потужністю 235 МВт з газовими турбінами в 160 МВт. Ще одне джерело, близьке до однієї зі сторін угоди, вказує, що контракт передбачає поставку обладнання для нової електростанції в Тамані (Краснодарський край), а не в Крим. Турбіни і правда спочатку відправлять у Тамань, але це формальність, щоб обійти санкції.

Вартість контракту жоден з трьох співрозмовників видання не розкриває.

Як відзначає видання, Міненерго Росії дійсно оголошувало про намір побудувати ТЕС в Краснодарському краї - в Тамані або Новоросійську потужністю близько 600 МВт. Але інвестор для неї буде обраний на конкурсі, правила якого поки не затверджені.

Електростанції в Криму потрібні для автономного енергопостачання півострова. Зараз у пікові години він на 90% залежить від перетоків з України. Але російські заводи не виробляють турбіни потрібної потужності, а експорт технологій та обладнання для кримської енергетики Євросоюз заборонив рік тому. Минулого тижня санкції були продовжені ще на півроку.