ЗМІ: Російські держбанки намагаються позбутися активів в Україні

Російські держбанки зайнялися пошуком виходу з українського ринку. Сбербанк, ВТБ і Внешэкономбанк шукають можливість продати дочірні банки в країні
Depo.Гроші
18 травня 2016 05:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє "Комерсант" з посиланням на власні джерела, передає depo.ua.

Вчора український Forbes повідомив про переговори щодо продажу дочірнього банку Сбербанку в Україні місцевому бізнесмену Олександру Ярославському. У самому банку "не коментують ринкові чутки". За словами джерел видання, Сбербанк дійсно вів переговори, які не увінчалися успіхом. Але наміри піти з українського ринку це не скасовує, і банк продовжує пошуки покупця.

Готова розлучитися з українським банком і група ВТБ. Вчора в Лондоні на заході "День інвестора" президент ВТБ Андрій Костін заявив: "Що стосується України - у нас були там великі втрати. Ми не бачимо там надто великих можливостей - як економічних, так і політичних. Якщо буде можливість, ми, можливо, краще б продали бізнес". Як пояснили в прес-службі ВТБ, група несе серйозні втрати в Україні, великі неповернення по кредитах. "Тема присутності російських банків на території України надзвичайно політизована, - підкреслили в прес-службі. - Також відділення ВТБ в Україні не раз піддавалися актам вандалізму. Все це створює вкрай некомфортну атмосферу для продовження роботи групи в Україні".

З російських держбанків велика дочірня структура на Україні є також у Внешэкономбанк (ВЭБ). За інформацією видання, він також шукає можливість продажу українського бізнесу - Промінвестбанку. У ВЕБі утрималися від коментарів.

В свою чергу, на відміну від держбанків, "Альфа-груп" не шукає виходу з українського ринку, а нарощує свою присутність, купуючи у Unicredit Group Укрсоцбанк і, за інформацією видання, розглядаючи інші активи для придбання.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.