ЗМІ: Росія засекретила закордонну державну власність

Російська влада розсекретили дані про федеральну державну власність за кордоном
Depo.Гроші
9 листопада 2015 10:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на РБК.

"З метою національної безпеки, у тому числі у зв'язку з недружньою політикою ряду країн, відомості про федеральне майно за кордоном, не розміщуються в мережі інтернет на сайті Росмайна", - цитує сайт письмову відповідь заступника голови Росмайна Олексія Чубаря на свій запит.

Відповідати на запит про те, коли, хто і на яких підставах прийняв це рішення, Чубар відмовився, вказавши, що роз'яснення цих питань знаходиться поза його повноважень.

Журналісти також звернулися за коментарем до міністра економічних відносин Олексія Улюкаєвв і першого віце-прем'єра Ігоря Шувалова, але до моменту публікації запити залишилися без відповіді.

"Питання дуже делікатне, відповіді можете не чекати", - цитує видання слова співрозмовника, близького до кабінету міністрів.

Своє дослідження співробітники РБК почали після того, що не виявили на сайті державної власності ніяких об'єктів закордонної держвласності, за винятком чотирьох об'єктів культури. При цьому відповідно до постанови уряду, прийнятої в 2007 році і відредагованою в 2013-му, відомості про федеральну держвласність, у тому числі зарубіжну, повинні заноситися до Реєстру федерального майна. Згідно з наказом Мінекономрозвитку Росії від 2008 року, ці дані повинні публікуватися на сайті Росмайна.

Питання про російську держвласність за кордоном обговорюється на тлі спроб колишніх акціонерів ЮКОСу домогтися арешту російських активів за кордоном за рішенням Гаазького суду 2014 року. Згідно з цим рішенням, РФ повинна компенсувати їм 50 млрд доларів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші