ЗМІ: Росія "за Крим" припинила постачати Україні вугілля

Хоча офіційна заборона на експорт російського вугілля в Україну на Росії ще не введена, фактично поставки припинилися вже вчора
Depo.Гроші
25 листопада 2015 07:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Напередодні глава Міненерго Росії Олександр Новак попереджав, що до такого заходу Росія може вдатися в якості відповіді за припинення подачі електроенергії до Криму. При цьому, за словами джерела видання в уряді, поки директив з цього приводу ще не було.

Співрозмовник в одній з вугільних компаній розповів виданню, що постачання припинені вже зараз: "І енергетичне, і коксівне вугілля на адресу українських споживачів не пропускає митниця". Це підтвердили інші джерела в галузі; транзит вугілля через Україну поки не чіпатимуть.

Газета зазначає, що рік тому склалася аналогічна ситуація: влада Росії та РЖД заперечували заборону на поставку вугілля, тоді як в Україні заявляли про фактичне припинення поставок. Джерела газети тоді говорили, що цим заходом Москва намагалася "стимулювати" Київ до закупівель вугілля з окупованої території Донбасу.

22 листопада в Криму повністю припинилася поставка електроенергії з території України. Це сталося у зв'язку з підривом двох опор високовольтних ліній в Херсонській області. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші