ЗМІ: Росія вже сьогодні оголосить Туреччині "товарну війну"

Росія може офіційно оголосити про обмеження на ввезення турецької продукції в четвер, 26 листопада
Depo.Гроші
26 листопада 2015 06:35
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Як зазначає видання, про це повідомило джерело в одному з міністерств і два джерела, що працюють з постачальниками з Туреччини.

Співрозмовники видання підкреслюють, що ембарго, як у випадку з ЄС, США, Австралією, Норвегією та Канадою, введено не буде, у всякому разі в короткостроковій перспективі. За їхніми словами, зараз опрацьовується, якими саме механізмами може бути обмежений імпорт.

Крім продовольства, за даними видання, під загрозою може опинитися і імпорт турецьких автокомпонентів, що може серйозним чином позначитися на роботі російських заводів по збірці автомобілів.

Джерела видання на авторинку стверджують, що проблема затримки автокомпонентів, з якими вже стикаються постачальники на митниці, може торкнутися практично всіх учасників ринку, оскільки обсяг автоекспорту з Туреччини досить значний.

За даними турецької Асоціації експортерів автопрому, в 2014 році експорт транспортних засобів і автокомпонентів на Росію склав $0,8 млрд, з них на автокомпоненти припало $ 0,44 млрд.

Співрозмовники газети в автоконцернах розповіли, що з проблемами можуть зіткнутися АвтоВАЗ, Renault, Toyota, Kia. Крім того, відзначає видання, в Росії працює 14 турецьких підприємств з виробництва автокомпонентів. Ці компанії співпрацюють не тільки з іноземними виробниками, але й, наприклад, з КамАЗом.

Джерело газети на ринку вважає, що через тривалі затримки поставок "ряд заводів може зупинитися".

Читайте також: