ЗМІ: Прокуратура не змогла відсудити угіддя Пшонки і Арбузова під Києвом (ВІДЕО)

Прокуратура Київщини не змогла повернути у держвласність тисячі гектарів лісів під Києвом, які за часів президентства Віктора Януковича отримали люди генпрокурора Віктора Пшонки, віце-прем'єра Сергія Арбузова та інших екс-високопосадовців
Depo.Гроші
28 липня 2016 13:03
ФОТО: depo.ua

Згідно з розслідуванням програми "Наші гроші", прокуратура пропустила строк позовної давності.

Зокрема, через це вона вже не зможе повернути державі 15 тисяч га мисливських угідь Пшонки.

У справі Пшонки на початку червня судді відхили позов, оскільки строк позовної давності сплив ще у 2014 році. Тоді ЗМІ повідомляли, що прокуратура нібито повернула державі угіддя, що перебували у користуванні компанії "Укрмістобудпроект", записаної на помічників нардепа-регіонала та сина екс-генпрокурора Артема Пшонку.

ЗМІ: Прокуратура не змогла відсудити угіддя Пшонки і Арбузова під Києвом (ВІДЕО) - фото 1

Суд у 2014 справді повернув угіддя державі, оскільки прокуратура довела, що "пшонківці" вирубували дерева під будівництво котеджу та лазні без дозволу. Відтак суд розірвав договір між "Укрмістбудпроектом" і київським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Люди Пшонки намагались оскаржити рішення суду, але програли.

"Попри розірвання угоди з лісництвом, залишилось в силі рішення Київської обласної ради про виділення мисливських угідь. Це ключовий документ, оскільки саме рішенням обласної ради виділяється земля під мисливські угіддя", – йдеться у розслідуванні.

Після цього прокуратура подавала нові позови, однак суд або відхиляв їх, або переносив засідання і врешті визнав, що мисливські угіддя надавались компанії помічників Пшонки із порушеннями: фірма оформила гектари без погодження з власниками та користувачами полів і городів, на яких знаходяться угіддя, однак відхилив позов прокуратури через пропущений строк позовної давності.

Журналісти зазначають, що позов прокуратури не містив вимоги скасувати рішення облради – через цю помилку люди екс-генпрокурора продовжать полювати у лісах Київської області.

Також не вдалось повернути і ліс, що знаходиться в оренді родини екс-голови НБУ і колишнього першого віце-прем’єра Сергія Арбузова.

У квітні 2015 року ГПУ повідомила, що прокуратура Київщини повернула державі 18 га лісу у селі Дмитрівка, які банкір отримав в оренду на 49 років від Київської обласної держадміністрації і оформив на свого батька Геннадія Арбузова. Однак на етапі касації суд встановив, що двометровий залізобетонний паркан посеред лісу Арбузови встановили з дозволу ДП "Київське лісове господарство". Тобто, згідно з рішенням суду, саме лісове господарство дозволило батькові банкіра зводити посеред лісу огорожу. Твердження про рубку дерев суд також визнав помилковим.

Крім того, ще одну ділянку площею 30 га у тому ж лісі отримав Андрій Лисичкін, який прописаний у Донецьку за однією адресою із братом Арбузова Вадимом Баголою. Також Лисичкін працював в ПАТ "Український бізнесбанк", в якому Сергій Арбузов займав посаду голови правління. Свій ліс Лисичкін вже оформив у власність.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші