ЗМІ: Найбільше родовище газу в Україні віддали компанії віком 1 місяць

Замість корпорації Royal Dutch Shell, яка вийшла з проекту у 2015 році, розробкою Юзівського родовища займатиметься зареєстрована місяць тому в Нідерландах компанія Yuzgas B.V
Depo.Гроші
28 липня 2016 16:09
ФОТО: depo.ua

Вона стала переможцем конкурсу, оголошеного в жовтні минулого року, повідомляє depo.ua з посиланням на "ЛІГАБізнесІнформ".

За даними видання, організатори не залучали до процесу ні ЗМІ, ні громадськість. Деталі та умови конкурсу не розкривалися. Хто стоїть за новоствореною Yuzgas B.V. також невідомо.

Yuzgas B.V. була зареєстрована 14 червня цього року зі статутним капіталом 1 000 євро спеціально під розробку Юзівської ділянки. 100% компанії належить люксембурзькому фонду Emerstone Energy, яким володіє компанія з управління активами Emerstone Capital Partners також з Люксембургу.

Обидві структури створені в 2016 році, а веб-сайт компанії зареєстрований менше місяця тому - 29 червня. Своїх бенефіціарів та інвесторів Emerstone не розкриває.

На сайті компанії вказано: "Emerstone Energy управляє активами на суму 400 млн доларів…Ми готові вкласти близько 250-300 млн доларів в потенційні проекти в сфері розвідки та видобутку вуглеводнів".

Emerstone очолює Ярослав Кінах. В кінці 90-х він керував українським представництвом Європейського банку реконструкції і розвитку, після цього створив в Канаді компанію Iskander Energy, яка розвивала проекти з видобутку газу-метану в Україні та володіла вуглеводневими ділянками в Грузії і Болгарії. В останні роки він очолював канадську Black Iron.

Нагадаємо, що угода з Shell була укладена у 2013, коли планувала вкласти у розробку Юзівського родовища понад 10 млрд дол. За оцінками геологів, запаси газу там можуть сягати 2 трлн кубометрів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<