Мінфін Росії відмовився фінансувати третину антикризового плану, - ЗМІ

Мінфін Росії відмовляється профінансувати більшу частину проекту антикризового плану, підготовленого Мінекономрозвитку
Depo.Гроші
2 лютого 2016 07:17
ФОТО: depo.ua

Як випливає з зауважень Мінфіну, спрямованих уряду, відомство категорично заперечує проти 37 пунктів плану з 86. Загальна ціна відхилених пунктів - 210,2 млрд руб, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Найдорожча заявка, не підтримана Мінфіном, передбачає додаткове фінансування сільського господарства на 23 млрд руб. У відповіді Мінфіну вказується, що в 2016 році обсяг держпідтримки сільського господарства і без того був збільшений на 74,3 млрд руб., та чинним бюджетом він встановлений на рівні 237 млрд руб. Цих грошей, вважають у фінансовому відомстві Росії, цілком повинно вистачити і на підтримку сільгоспвиробників, і на купівлю техніки.

Також, Мінфін РФ відмовив в антикризовому стимулюванні науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт на суму 21 млрд руб. Відомство запропонувало домагатися цих цілей через довгострокові контракти з організаціями, які беруть участь в реалізації держоборонзамовлення. Відхилена заявка на субсидії промисловості для компенсації частини витрат за сплату відсотків за кредитами - Мінекономрозвитку пропонувало виділити на це 12,2 млрд руб.

Ще одна дорога міра, яку не підтримує Мінфін, - підтримка лікарського забезпечення громадян на 16 млрд руб. Мінфін пропонує обмежитися поточними витратами і "проводити заходи по імпортозаміщенню, оптимізації переліку лікарських препаратів, а також зниження неефективних витрат по закупівлях лікарських засобів".

Раніше уряд Росії підготувало антикризовий план вартістю майже півтрильйона рублів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.