ЗМІ: Кредитори України погрожують зірвати реструктуризацію

Утримувачі українських єврооблігацій на $500 млн заявили, що мають пакет голосів, який дає їм можливість заблокувати операцію з реструктуризації боргу
Depo.Гроші
18 вересня 2015 09:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє російський "Интерфакс" із посиланням на Bloomberg, передає depo.ua.

У заяві міжнародної юридичної фірми Shearman&Sterling LLP, яка представляє інтереси цієї групи кредиторів, говориться, що власники паперів наполягають на перегляді деяких умов угоди, оскільки відстрочка погашення їхніх облігацій виявилася більшою, ніж у інших реструктуризованих єврооблігацій.

Група, яка, згідно із заявою, має 25% голосів, може заблокувати або затримати процес ратифікації угоди.

Раніше група власників "коротких" паперів вже вимагала перегляду умов угоди, проте не мала достатню для блокування реструктуризації кількість голосів.

Міністр фінансів країни Наталія Яресько раніше заявляла, що власники "коротких" паперів не мають питань до Мінфіну і хочуть провести переговори з іншими кредиторами, щоб домовитися про розподіл нових випусків облігацій.

Глава Мінфіну повідомила, що плановані терміни завершення процесу реструктуризації залишаються колишніми - жовтень.

Shearman&Sterling заявила, що комітет кредиторів, очолюваний Franklin Group, поки не висловив готовність до переговорів з утримувачами "коротких" паперів.

Заява групи кредиторів, вважають експерти, покликана змусити комітет сісти за стіл переговорів.

Для схвалення всієї реструктуризації потрібно голосів мінімум 75% власників паперів, кредитори повинні бути проінформовані про голосування за 21 день.

Розпорядження кабміну України про реструктуризацію передбачає, що оголошення про майбутній обмін буде зроблено до 15 вересня, і в жодному разі - до 23 вересня, коли настає термін погашення єврооблігацій на 500 млн доларів.

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада прийняла пакет урядових законопроектів про реструктуризацію зовнішнього держборгу країни.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua