ЗМІ: Кредитори готові списати 20% держборгу України

Кредитори України пропонують списати 20% з вартості державних боргових зобов'язань
Depo.Гроші
24 серпня 2015 22:50
ФОТО: depo.ua
ЗМІ: Кредитори готові списати 20% держборгу України
ЗМІ: Кредитори готові списати 20% держборгу України

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Financial Times.

Джерела FT на переговорах кредиторів та уряду України про реструктуризацію виплат за державними облігацiями повідомили про перші ознаки угоди в час, коли самі переговори наближаються до завершення.

Списання частини боргу стало останньою з пропозицій, поданих для обговорення, повідомляє ділове видання. Україна намагається виконати умови плану порятунку МВФ і скоротити обсяги державного боргу в руках приватних кредиторів на $ 15,3 млрд упродовж наступних чотирьох років.

Видання зазначає, що хоча угоди між урядом України і комітетом кредиторів наразі не досягнуто, однак пропозиція про списання 20% свідчить про те, що сторони готові до компромісу. FT нагадує, що Київ домагається списання 40% боргу, зосередженого в руках приватних інвесторів.

Як повідомлялося, 4 серпня Мінфін направив спеціальному комітету кредиторів оновлену пропозицію щодо реструктуризації боргу. Метою Мінфіну є досягнення такої домовленості з кредиторами, яка дозволяла б досягти цілей реструктуризації, встановлених у програмі співпраці України з МВФ. Серед таких цілей - необхідність економії $15, 3 млрд для платіжного балансу у період дії програми.

Крім того, до 2020 року держборг не повинен перевищувати 71% ВВП, а починаючи з 2019 року його обслуговування не повинно обходитися економіці в більш ніж 10% на рік. 19 травня парламент ухвалив закон, який дозволяє Кабміну припиняти виплати по зовнішніх боргах, тобто надає право оголосити дефолт.

 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.