ЗМІ: Дніпродзержинський коксохім перейшов під контроль Ахметова

Акціонери російського металургійного холдингу Evraz позбулися Дніпродзержинського коксохімічного заводу - він перейшов під управління "Метінвесту" Ріната Ахметова
Depo.Гроші
28 серпня 2015 09:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант"

Як розповіли джерела видання, близькі до обох металургійних холдингів, і підтвердило джерело на заводі, компанія Ахметова фактично управляє ДКХЗ з початку 2015 року.

Ще в серпні 2014 гендиректор "Метінвесту" Юрій Риженков повідомляв, що компанія "заявила про інтерес" до ДКХЗ, оскільки через конфлікт на сході країни у неї виникли проблеми із забезпеченням коксом. Йшлося про перебій поставок з Авдіївського коксохіму "Метінвесту"  - завод досі знаходиться в зоні обстрілів.

У грудні минулого року головна компанія українського холдингу Metinvest BV отримала дозвіл комісії з захисту конкуренції Сербії на "встановлення контролю" над 94,55% ДКХЗ, але до угоди не дійшло. У матеріалах антимонопольного комітету України документів щодо можливого придбання ДКХЗ "Метінвестом" немає.

Evraz і його акціонери (основні - Роман Абрамович, Олександр Абрамов і Олександр Фролов) отримали ДКХЗ разом з іншими активами в Україні в 2007 році від групи "Приват" Ігоря Коломойського за $3 млрд. У серпні 2012 року ДКХЗ, не брав участь у виробничому ланцюжку інших українських активів Evraz, був за символічні $4 проданий основній структурі акціонерів Evraz, Lanebrook Ltd, а з початку 2014 власниками ДКХЗ стали кіпрські Salurex Limited, Misandaiko Holdings Ltd, Mastinto Trading Ltd і Altana Limited з Британських Віргінських островів (всі володіють по 23,64 %). Офшори представляли інтереси акціонерів Evraz, а Altana Limited - українську інвесткомпанію Altana Capital, розповідали джерела видання.

У Evraz і Altana Capital вчора відмовилися від коментарів, в SKM Group, що об'єднує активи Ріната Ахметова, заперечують отримання контролю над ДКХЗ. За даними СПАРК, структура акціонерів ДКХЗ не змінилася, але джерела видання, близькі до Evraz, кажуть, що акціонери холдингу вже не мають відношення до кіпрських офшорів: пакети тримають проміжні структури в інтересах Рината Ахметова.  Але до угоди з "Метінвестом" або іншими структурами українського бізнесмена ще не дійшло, підкреслює джерело видання.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.