ЗМІ: Австрія запевнила Росію, що підтримує "Північний потік-2"

Віце-канцлер Австрії Райнхольд Міттерленер провів зустріч з прем'єром РФ Дмитром Медведєвим, на якій обговорювався проект газопроводу "Північний потік-2"
Depo.Гроші
4 лютого 2016 07:12
ФОТО: depo.ua

Про це з посиланням на власні джерела пише видання "Коммерсантъ", передає depo.ua.

Австрійська компанія OMV, найбільшим акціонером якої є держава, бере участь в даному проекті з часткою 10%, як і англо-голландська Shell, німецькі E. On і Wintershall і французька Engie.

За інформацією "Ъ", Міттерленер запевнив Медведєва, що Австрія прикладе всі зусилля, щоб сприяти реалізації проекту.

У той же час він визнав, що можуть виникнути дві перешкоди: опір Польщі і "політичні погляди Євросоюзу і відмінності в підходах окремих країн ЄС".

При цьому віце-канцлер Австрії дав зрозуміти, що проблеми носять "не юридичний, а політичний характер, так як ряд країн Євросоюзу побоюється збільшення своєї залежності від РФ.

"Мова йде не про правові, а про політичні занепокоєння низки країн ЄС: не підсилюємо ми таким чином залежність (від Росії— ред)? Я ж вважаю, що саме взаємозалежність є відповіддю на питання (про гарантії— ред.) безпеки. Якщо сторони залежать одна від одної, це непогано. Це дозволяє впливати на рішення партнерів і виробляти компроміси... Так що в цілому в цій сфері (енергетики— ред.) я бачу для нас хороші можливості зміцнення співробітництва", — сказав Міттерленер.

Він додав, що позиція Фінляндії по "Північному потоку-2" "не буде великою проблемою".

Нагадаємо, 1 лютого український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна подала позов в секретаріат Енергетичного співтовариства щодо "Північного потоку-2".

Глава уряду України зазначив, що разом з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо вони "дали чіткий сигнал усім нашим європейським партнерам і світовій спільноті, що цей проект повинен бути не просто переглянутий, а фактично припинений".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші