Снєгирьов: Жевріюча економіка "ДНР" і "ЛНР" – це міф

Розповіді про ледь жевріючу економіку ДНР і ЛНР є міфом
Depo.Гроші
7 грудня 2015 14:50
ФОТО: depo.ua

Про це під час презентації Центру дослідження Росії та окупованих територій заявив співголова ГІ "Спільна справа" Дмитро Снєгирьов, передає кореспондент depo.ua.

"Сам факт існування самопроголошених республік ДНР і ЛНР давно був би знятий з порядку денного, якби Україна доклала певних зусиль щодо непідтримання економік цих "республік". Про що йдеться: у минулому році попри те, що на вугільних складах у "ДНР" і "ЛНР" було зосереджено приблизно 3 млн тонн вугілля, урядом, зокрема, Міністерством вугільної промисловості ухвалено рішення про направлення в ці регіони 8,3 млрд грн. Потім ми були змушені витрачати гроші на закупівлю цього вугілля. Також Україна взяла на себе зобов’язання щодо пенсійного забезпечення цих республік. Щомісяця перераховується приблизно 2 млрд грн. – це дуже великі кошти", – розповів експерт.

Він додав, що Україна також щомісяця безкоштовно постачає газ, електрику і воду на ці території.

"Якщо ж говорити про міф щодо ледь жевріючої економіки, то я хочу сказати, що на відміну від України "ЛНР" має позитивне сальдо – на 1,7 млрд дол. вони експортують, тоді як імпорт становить 1,1 млрд дол. Наразі ми просто граємося у блокаду", – зазначив Снєгирьов.

У свою чергу політолог Кирило Сазонов вважає, що одним з головних рішень має стати відмова від вугілля з Росії та окупованих територій, про що вже заявив уряд.

"Але тут задіяні такі величезні фінансові ресурси, що з’явилася величезна кількість лобістів збереження даних схем – йдеться не лише про Міністерство енергетики і природних ресурсів, яке добре себе почуває, торгуючи з "ДНР" і "ЛНР", але й можна подивитися на заяви деяких політиків у Верховній Раді, які говорять, що це нібито неминуче зло. Тому лобі дуже сильне, і спротив буде великий", - зазначив Сазонов.

Читайте також: 

Усі хазяї "Донецької народної республіки" (ДОСЬЄ)