Земельні ділянки продаватимуться тільки через аукціон - Гройсман

Земельний кадастр в Україні буде публічним, а ділянки продаватимуться виключно через аукціон
Depo.Гроші
6 жовтня 2014 09:07
ФОТО: depo.ua
Земельні ділянки продаватимуться тільки через аукціон - Гройсман
Земельні ділянки продаватимуться тільки через аукціон - Гройсман

Про це заявив в ефірі ТСН віце-прем'єр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, передає ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна»

«Земельний кадастр буде публічним, а ділянки продавати виключно через аукціони», - сказав він.

Він також зазначив: «Поряд з реформою децентралізації є ще одна реформа, яку ми зробимо - адже тепер колишній Держкомзем входить в моє підпорядкування. З середини жовтня всі землі - комерційні ділянки - які є сьогодні в Україні, будуть продаватися виключно через аукціони. Адже сьогодні це дуже великий корупційний фактор, і його треба знищити. Також ми припинимо практику одноосібного прийняття рішень по землі, як це було раніше. Відтепер такі рішення будуть прийматися тільки за погодженням із сільськими та селищними радами. Тому що сьогодні ці поради навіть не уявляють, що відбувається на їхніх територіях! ».

Віце-прем'єр-міністр також підкреслив, що земельний кадастр зроблять публічним.

«Ми досить серйозно наповнимо земельний кадастр і відкриємо його, щоб всі бачили: земля, хто нею володіє, як використовується - це теж принципово важливо для прозорості використання земельного ресурсу, який завжди був корупційним», - додав Гройсман.

Нагадаємо, з 1 січня 2013 року в Україні запрацювала Національна кадастрова система, а кожен громадянин отримав можливість в режимі онлайн вільно користуватися публічною кадастрової картою, розміщеною на офіційному сайті Держземагентства.