Зеленський підписав закон про "зелений" тариф

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №3658, який закріплює ключові положення урядового меморандуму з виробниками "зеленої" енергетики
 

Зеленський підписав закон про "зелений"…
Фото: ЕРА

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

За словами прем'єра, цей закон дасть змогу зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%.

"На практиці це означатиме, що держава та всі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно. До 2030 року меморандум дасть можливість зменшити об’єм виплат "зеленій генерації" приблизно на 2 млрд євро", – зазначив Шмигаль.

Голова уряду також додав, що вдячний президенту Зеленському та народним депутатам за спільну роботу.

"Підписаний закон сприятиме збалансуванню ринку електроенергії, захистить права інвесторів та дозволить уникнути підвищення тарифів на електроенергію для людей", – підсумував Шмигаль.

Що передбачає закон

  1. Зменшення розмірів "зелених" тарифів з 01.07.2020 для об’єктів введених в експлуатацію з 01.07.2015 до 31.12.2019 для СЕС (сонячної генерації) більше 1 МВт на 15%, для СЕС менше 1 МВт на 10% та для ВЕС (вітрової геренарції) на 7,5%.
  2. Зменшення розмірів "зелених" тарифів з 01.07.2020 для СЕС і ВЕС, введених в експлуатацію з 01.01.2020 на 2,5%.
  3. Встановлення граничного розміру "зеленого" тарифу для об’єктів відновлюваної енергетики, що введені в експлуатацію до 30.06.2015, що дозволить зменшити розмір "зелених" тарифів для таких об’єктів до 52%.
  4. Обмеження строків введення в експлуатацію нових СЕС для отримання "зеленого" тарифу, шляхом зменшення з 01.08.2020 розмірів "зеленого" тарифу для таких об’єктів на 50%.
  5. Запровадження з 2022 року (50% у 2021 році) повної відповідальності за небаланс своїх фактичних та акцептованих (прогнозних) графіків виробництва електроенергії для всіх виробників з ВДЕ, що створить для таких суб’єктів економічні стимули для підвищення точності прогнозування своїх графіків відпуску електричної енергії і сприятиме розвитку сектору балансуючих потужностей. При цьому розмір допустимої похибки прогнозування складатиме для ВЕС – 10%, для СЕС – 5%.
  6. Визначення оператора системи передачі відповідальним за компенсацію недовідпущеної виробниками ВДЕ електричної енергії, внаслідок виконання ними диспетчерських команд на зменшення та/або обмеження навантаження, відповідно до методики, яка затверджується регулятором.
  7. Надання державних гарантій стосовно незмінності законодавства, чинного на день схвалення закону, для виробників за "зеленим" тарифом.

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому проєкт закону №3658 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme